Tūlīt jau klāt ir jūnijs un tas nozīmē, ka Liepājā un novados jau sesto gadu sākas izaicinājums "Liepājas velo vasara", informē biedrības "Velo-Redele" projektu vadītājs Mārtiņš Zālītis.

Mārtiņš Zālītis: "Liepājas velo vasara" notiek jau sesto gadu pēc kārtas un kā jau katru gadu aicinām iesaistīties tajā ikvienu, kam dzīves ritms un ikdienas vajadzības ļauj – pārvietoties ar divriteni. Protams, tikai retais nezin, ka divritenis ir lielisks ikdienas aktivitāšu apvienojums ar pārvietošanos savās ikdienas gaitās, taču bieži vien auto ērtais krēsls ņem virsroku un pāris km pilsētā uz un no darbavietas tiek mēroti ar auto, kas nav ne ekonomiski, ne videi draudzīgi. Tāpēc pasākums, kuram ir plašs atbalstītāju loks – aicina ikvienu padomāt un iespēju robežās izmantot divriteni ceļam uz un no darbavietas vai kādās citās ikdienas gaitās. Šis ir veids, kā varam veicināt divriteņu izmantošanu ikdienā un to darām. Pirmais veids ir: ērta un moderna divriteņiem domāta infrastruktūra. Tikai nedaudz ir nepieciešams, lai mēs paveiktu lielas lietas, jo tās sastāv no daudz mazām un ikdienas paradumu maiņa ir tā mazā lieta, kas Jūsu dzīvē ienesīs lielas un patīkamas pārmaiņas. Viennozīmīgi, divritenis ir ērtākais, ātrākais, lētākais un videi draudzīgākais transportlīdzeklis, īpaši pilsētvidē. Pie kam – visos gadalaikos. Un lai būtu vēl skaidrāk, tad veiciet kaut nelielus aprēķinus un ātri nonāksiet pie rezultāta, ka Jūsu budžets palielināsies, netērēsiet līdzekļus tur, kur tos var netērēt."

Bet nu par pašu pasākumu. Dalība ir vienkārša. Visa informācija ir pieejama velo-redele.lv kur jāveic 3 vienkāršas darbības:
1. jāaizpilda dalībnieka anketa
2. jāreģistrējas "Endomondo" aplikācijā un jāpievienojas izaicinājumam (challange) "Liepājas velo vasara 2019"
3. jāizlasa nolikums un jābrauc ar divriteni

Pasākums ir savā ziņā unikāls, jo katrs pats ir tā vadītājs un rīkotājs, pats plāno kur, kad, ar ko un cik viņš brauks. Vai tas ir uz darbu vai tikai brīvdienās, tās var būt sacīkstes, izbraucieni un tā joprojām. Ir tikai viens neliels kritērijs – jānobrauc ir vismaz 250 km 3 mēnešu laikā. "Liepājas velo vasara 2019" ir kā papildinājums jebkuram pasākumam ar divriteņiem. Jebkuram. Visus var apvienot ar "Liepājas velo vasara 2019" tādējādi palielinot iespēju tikt pie jaukām un vērtīgām balvām.

Dalībnieku rezultāti tiek iedalīti trīs daļās:
1. Dalībnieki kuri nobrauc virs 3000 km;
2. Dalībnieki, kuri nobrauc no 250 – 3000 km (vīrieši un sievietes atsevišķi);
3. Balvu izloze visiem, kas veikuši vismaz 250 km 3 mēnešu laikā un ieradušies uz apbalvošanas pasākumu.

Jāsaka, ka lielākā daļa foršo balvu tiks izlozētas starp dalībniekiem, kas ieradīsies uz apbalvošanu septembrī.

Pasākuma gaitā arī būs vairāki papilduzdevumi – piemēram, pasākumam tiek izgatavoti īpaši velo suvenīri, kuri tiks paslēpti visiem pieejamā vietā un pēc apraksta tie jāatrod un tie paliek atradēja īpašumā, par to kopējā ieskaitē dalībnieks saņem punktus.

Aicinām pieteikties un reģistrēties pasākumam ikvienu, neatkarīgi no tā cik daudz vai maz izmanto divriteni. Jo pasākums neuzliek pienākumus kaut kur noteikti būt, tikvien cik ir pirms brauciena jānospiež divas podziņas viedtālrunī.