No 2. jūlija katru ceturtdienu pulksten 19 tiešraidē no Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" bez maksas varēs vērot Liepājas Simfoniskā orķestra koncertinterviju ciklu "Tuvāk", portālu irliepaja.lv informēja Iveta Vēvere, Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja.

"Īpašais distancēšanās laiks ir radījis jaunu Liepājas Simfoniskā orķestra projektu, kas ļaus klausītājam tuvāk iepazīt mūsu orķestra lieliskos māksliniekus. Tā būs attālināta tikšanās mūzikā un sarunā ar orķestra mūziķiem uz "Lielā dzintara" skatuves," saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.


Publikas mīlētais kolektīvs šobrīd daudziem asociējas vien ar  brīnišķīgu skaņu un skatuves kopskatu koncertzālē, pilī vai koncertarēnā, bet tuvāk iepazīt unikālās personības, kas veido šo orķestri, līdz šim nav bijusi iespēja. Tādēļ šajās tikšanās reizēs varēs baudīt gan orķestra mākslinieku solo spēli visdažādākajos mūzikas stilos, kā arī sarunā ar koncertzāles vadītāju Timuru Tomsonu (reizēm sarunu vadīs arī Rietumu radio ētera cilvēks Dzintars Hmieļevskis) uzzināt, kas papildus mūzikai aizrauj un iedvesmo šos mūziķus.


Šobrīd ir plānotas 12 šādas attālinātas tikšanās, bet publikas intereses gadījumā Liepājas Simfoniskā orķestris šo ciklu turpinās arī pēc savas 140. sezonas atklāšanas koncerta šā gada 19. septembrī.


Koncertinterviju cikla "Tuvāk" pirmatklājēja būs sitaminstrumantāliste Marta Kauliņa, kura tandēmā ar multiinstrumentālistu Mārtiņu Zālīti izpildīs savas oriģinālkompozīcijas un improvizācijas.


Turpmākajās koncertintervijās varēs iepazīt arī trompetistu Jāni Ivuškānu, čellistus Ēriku Kiršfeldu un Leonu Veldri, vijolnieces Rasu Kumsāri un Līgu Baltābolu, kontrabasistu Gunti Kolertu, klarnetistu Kārli Catlaku, sitaminstrumentālistu Māri Zīlmani, flautistu Reini Lapu, obojistu Āri Burkinu, kā arī mežradznieku Edgaru Ruģeli.


Koncerta formāts ir paredzēts interneta tiešraides režīmam, tādēļ ilgs nepilnu stundu bez starpbrīža. Bezmaksas tiešraidi varēs vērot gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapas video galerijā, gan arī orķestra Facebook lapā.