No 9. septembra līdz 10. septembrim, radoši un aktīvi darbojoties, Liepājas muzejs un Karostas glābšanas biedrība aicina liepājniekus un Liepājas viesus svinēt Tēva dienu.

"Tēva diena Liepājā" svinības sāksies 9. septembrī Redanā, 14. novembra bulvārī 82/86, un turpināsies 10. septembrī Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18 un Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejā "Hoijeres kundzes viesu namā" Kungu ielā 24.

Divas dienas, 9. un 10. septembrī no pulksten 12 līdz 16 Redanā ģimenes ar "tēvu centrā" aicinātas piedalīties dažādās darbnīcās un sacensībās. Abās dienās programma būs vienāda. Naktī no 9. uz 10. septembri, no pulksten 21 līdz 9, norisināsies "Tēvu nakts" piedzīvojums – nakšņošana neierastos apstākļos, izaicinājumi, uzdevumu veikšana un lieliski pavadīts laiks, sadarbojoties savā starpā un ar citām ģimenēm. "Tēvu nakts" piedzīvojumā dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums pieteikties, rakstot e-pastu uz info@karostascietums.lv vai zvanot +371 26369470.

10. septembrī pulksten 16 no Redana uz Liepājas muzeju dosies bezmaksas muzikālais autobuss. Brauciena laikā par dzīvespriecīgu noskaņojumu rūpēsies Edgars Jānis Kārkliņš (saksofons) un ģitārists Māris Kupčs.

Tēvu dienā, 10. septembrī, Liepājas muzeja dārzā no pulksten 17.00 līdz 18.30 ikviens aicināts uz tēvu un viņu bērnu koncertu. Šajā vakarā ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs komponists un mūziķis Arnis Miltiņš ar abiem dēliem un meitu. Turpinājumā uz skatuves kāps Liepājas Simfoniskā orķestra pūtēju ansamblis "Libau Brass Quintet" kopā ar perkusionisti Martu Kauliņu-Pelnēnu. Ansamblī spēlē Mārtiņš Leišavnieks (tuba) ar diviem dēliem Krišjāni Leišavnieku (trompete) un Dāvi Matīsu Leišavnieku (trombons), kā arī Edgars Ruģelis (mežrags), Mārtiņš Zujs (trompete).

Savukārt koncerta noslēgumā, kopā ar meitu, jauno flautisti Rūtu Kaukuli, elektroakustisku solo programmu atskaņos rokmūziķis Juris Kaukulis, kurš pazīstams kā grupas "Dzelzs vilks" līderis.

Vienlaikus Liepājas muzejā no pulksten 17.00 līdz 18.30 ģimenes, īpaši tēvi un bērni, ir aicināti piedalīties mākslinieces Elitas Patmalnieces portretu zīmēšanas meistardarbnīcā, kā arī bez maksas apmeklēt izstādi "Mirklis pirms. Kāzu tērpi 19. gs. sākums–20. gs. otrā puse".

Arī Liepājas 17.–19. gs. interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams" 10. septembrī laikā no pulksten 11 līdz 14 aicinās uz "Tēva diena Liepājā" aktivitātēm. Šajā dienā Hoijeres namā Aivars Ozols manteļskursteņa maizes krāsnī ceps saldskābo maizi, rotkalis Andris Grebis veidos Hoijeres nama monētas un koktēlnieks Jānis Žīmants grebs priekšmetus un figūras no koka. Visi meistari būs ne tikai vērojami darbībā, bet arī labprāt atbildēs uz jautājumiem par savu arodu.

Pasākuma patrons – Liepājas Simfoniskais orķestra direktors Uldis Lipskis.

Tāpat visa vakara gaitā muzeja dārzā, Kūrmājas prospektā 16/18 būs pieejamas gardas riktes no "Hoijeres kroga" un "Stenderu konditorejas".

Ieeja visos pasākumos – bez maksas; dalība Elitas Patmalnieces portretu zīmēšanas meistardarbnīcā – 7 eiro no ģimenes.

Tēva dienas pasākumus organizē Liepājas muzejs un Karostas glābšanas biedrību sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri.

Pilnu pasākuma programmu skatīt muzeja tīmekļvietnē, kā arī Liepājas muzeja sociālo tīklu kontos "Facebook" un "Instagram".