Biedrība "Velo-Redele" arī šogad rīkos tradicionālo pasākumu ikdienas velobraucējiem "Liepājas velo vasara 2020", portālu irliepaja.lv informēja biedrības vadītājs Mārtiņš Zālītis.


Taču šogad pirmo reizi septiņu gadu laikā šis projekts nav guvis atbalstu pašvaldības Nevalstisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas konkursā


"Skumīgi ir tas, ka pasākums tieši tiek vērsts uz to, ar ko pašai pašvaldībai būtu jānodarbojas – ar pilsētvides saglabāšanu un mobilitātes veicināšanu," atzina Zālītis.

"Es vēl saprastu, ka tiktu samazināts finansējums, bet tas, ka pilnībā tas netiek piešķirts, tas nu gan ļoti pārsteidz," neslēpj biedrības vadītājs.


Viņaprāt, komisijas lēmums skaidri apliecina tās neizpratni par vidi un bezizmešu transportlīdzekļu izmantošanas pozitīvo ietekmi globālā vides piesārņojuma apstākļos. "Acīmredzot komisijai šī pasaules problēma ir sveša un viņi to neredz. Skumji. Skumji ir tas, ka cilvēki, kas to varētu veicināt, neizprot šādas lietas".


Zālīti konkursa komisijas lēmums tā sarūgtinājis, ka viņš jau nolēmis atmest tradīcijai ar roku. "Bet tad es apdomājos un sapratu, ka iesāktais ir jāturpina. Pasākums, neapšaubāmi, paliks vienkāršāks un nebūs daudz dalībnieku, afišu nāksies pašam zīmēt, viss būs stipri vienkāršāk. Kas attiecas uz balvām, tad tās jau lielākā daļa atbalstītāju ir apsolījuši nodrošināt".


Zālītis aicina velo vasaras dalībniekus, jo īpaši pastāvīgos, būt atsaucīgiem, palīdzēt to popularizēt savu draugu, kolēģu, paziņu vidū.


Biedrības vadītājs arī nolēmis mainīt velo vasaras nosaukumu, atsakoties no vārda "Liepāja" tajā – ja reiz pašvaldība to neuzskata par svarīgu.