2019. gadā Liepājā tika labiekārtotas vairāku daudzdzīvokļu māju pagalmu teritorijas, un viena no tādām ir daudzdzīvokļu mājas Cieceres ielā 43. Deviņstāvu māja ar trīs kāpņutelpām atrodas Ezerkrastā, Cieceres ielas un M.Ķempes ielas krustojumā, un to apsaimnieko pašu iedzīvotāju izveidota biedrība ar pārvaldnieku un valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Zālīti priekšgalā.


Pēc pagalma labiekārtošanas māja kopā ar 2015. gadā veikto pilnu ēkas renovāciju nu ir viena no nedaudzajām mikrorajonā, kas paveikusi visu un tikusi pie stāvlaukuma automašīnām, bērnu rotaļu laukuma, velosipēdu novietnēm un ērtas iekļūšanas mājā.Mārtiņš Zālītis: "Viss process no idejas līdz projekta noslēgumam prasīja trīs gadus. Lielos vilcienos viss sākās ar to, ka mājai blakus esošajā, bijušajam "Liepājas enerģijas" siltumsadales punktam radās privātīpašnieks, uz kura zemes atradās piekļuves ceļš daudzdzīvokļu mājai. Tad arī tika nolemts, ka jārīkojas un jāpiedalās pašvaldības projektu konkursā, jo principā nebija citas iespējas, blakus īpašuma īpašnieks draudēja slēgt piebraucamo ceļu".


Kādēļ bija šādi noteiktas īpašumu robežas, vairs nebija jēgas skaidrot, bija jāiet uz priekšu un jāsakārto vide ap māju, kura jau bija renovēta, stāsta Mārtiņš. Konkursā startējusi ar panākumiem un ieguvusi 1.vietu, biedrība uzsākusi projekta realizāciju. Izvēlētais būvuzņēmējs – SIA "Vektra-21".


"Darbi, kā jau tas nereti gadās celtniecībā, neritēja gludi, bija daudz dažādu izaicinājumu, tajā skaitā termiņu kavējumi. Daudz nervu pazaudēju," atzīst Mārtiņš, kuram, mājas sakārtošana, kurā pats dzīvo, ir sirdslieta."Bija grūti, bet tas jau ir pagātnē, viss izdevās galu galā un man liels prieks, ka mājas iedzīvotāji to novērtē un saka paldies par ieguldīto darbu, laiku, nerviem. Pašam ir liels prieks, ka vide apkārt ir sakārtota un daudz ērtāka, mūsdienīgāka.


Zinu, ka darbs pie mājas apsaimniekošanas nekad nebeigsies, bet esmu divas  lielās lietas paveicis – renovāciju un pagalma labiekārtošanu,

ko tikai ar mājas līdzekļiem paveikt nevar nekad. Viennozīmīgi uzskatu, ka mājas ir ne tikai jāuztur esošajā stāvoklī, bet arī jāattīsta, jārenovē un jāveicina iedzīvotāju sadzīves apstākļu uzlabošana. Tāds arī ir mans mērķis," tā Mārtiņš.Biedrība saka paldies arī Liepājas pašvaldībai par finansējuma piešķiršanu un atbalstu projekta realizācijā.