Konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017" saņemti 27 pieteikumi, no tiem 22 nominācijā "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2017", informē Ekonomikas ministrija.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu, ziņo LETA.

Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā" tiek organizēts jau septīto gadu pēc kārtas. Konkurss tika izsludināts šā gada martā un pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz šā gada 19.maijam.

Nominācijā "Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2017" iesniegti 22 pieteikumi. No Liepājas pieteikti nami Cieceres iela 43, Dunikas iela 23, Graudu iela 20, Klaipēdas iela 88, Klaipēdas iela 126, Krūmu iela 49, Kuldīgas iela 30, Ziedu iela 5, Liepu iela 33.

Šobrīd konkursa komisija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu, tuvākajā laikā tiks uzsākta pieteikto ēku apsekošana to atrašanās vietās. Plānots, ka konkursa komisija darbu beigs jūnija vidū. Noslēguma pasākums un konkursa laureātu paziņošana plānota 21.jūnijā.

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Būvinženieris".