Jau septīto gadu pēc kārtas Liepājas pusē tiek rīkots pasākums – "Liepājas velo vasara 2020".

Plašāk par šī gada pasākumu stāsta biedrības "Velo-Redele" projektu vadītājs Mārtiņš Zālītis: "Šis gads, kā visi zinām, norisinās ļoti neierasti – esam spiesti piedzīvot ikdienas paradumu maiņu, ko spiež darīt situācijas ar valstī un it visur pasaulē noteiktajiem ierobežojumiem. Jā, tas ir viss par un ap visiem zināmo vīrusu. Daudzi pasākumi ir atcelti un runā, ka tiks atcelti vēl tālu uz priekšu. Protams, tas nav iepriecinoši un arī ekonomiskais efekts nenoliedzami būs. Bet runājot par pasākumu "Liepājas velo vasara 2020" – šeit jāsaka tas, ko esmu teicis jau iepriekš – šis pasākums nav klasisks, jo nav jāpulcējas vienuviet pasākuma aktivitātei, dalība un visas pārējās darbības notiek attālināti. Katrs pats dalībnieks organizē, vada un izpilda aktivitātes, izvēlas cik, kur un ar ko braukt ar divriteni. Arī pasākuma aktivitātes, tādas kā – vietu apmeklēšana notiek dalībniekam pašam plānojot. Līdz ar to, pierādās fakts, ka pasākums "Liepājas velo vasara 2020" bija, ir un būs!

Jaunumi pasākumā šogad ir tādi, ka tas sākas 1.maijā un ilgst līdz 31.augustam (ieskaitot). Tātad – 4 mēnešus līdzšinējo 3 vietā. Viss cits idejiski pasākumā ir tāds pats kā iepriekš. Būs kādas nianses pasākuma gaitā ko darīsim, lai tas kļūtu interesantāks, bet par to visu jāseko līdzi mūsu mājas lapai velo-redele.lv un Facebook un Instagram kontiem soctīklos."

Dalība ir vienkārša. Visa informācija ir pieejama velo-redele.lv, kur jāveic 3 vienkāršas darbības:
1. jāaizpilda dalībnieka anketa
2. jāreģistrējas "endomondo" aplikācijā un jāpievienojas izaicinājumam (challange) "Liepājas velo vasara 2020"
3. jāizlasa nolikums un jābrauc ar divriteni

Dalībnieku rezultāti tiek iedalīti 3 daļās:
1. Dalībnieki kuri nobrauc virs 3000 km;
2. Dalībnieki, kuri nobrauc no 300 – 3000 km (vīrieši un sievietes atsevišķi);
3. Balvu izloze visiem, kas veikuši vismaz 300 km 3 mēnešu laikā un ieradušies uz apbalvošanas pasākumu.

Jāsaka, ka lielākā daļa foršo balvu tiks izlozētas starp dalībniekiem, kas ieradīsies uz apbalvošanu septembrī.

Pasākuma gaitā arī būs vairāki papilduzdevumi – piemēram, pasākumam tiek izgatavoti īpaši velo suvenīri, kuri tiks paslēpti visiem pieejamā vietā un pēc apraksta tie jāatrod un tie paliek atradēja īpašumā, par to kopējā ieskaitē dalībnieks saņem punktus.

Organizatori aicina pieteikties un reģistrēties pasākumam ikvienu, neatkarīgi no tā cik daudz vai maz izmanto divriteni. Jo pasākums neuzliek pienākumus kaut kur noteikti būt, tikvien cik ir pirms brauciena jānospiež divas podziņas viedtālrunī. Ļoti vienkārši. Toties motivējošās balvas – lieliskas.

Īsumā par pasākumu:

"Liepājas velo vasara 2020"
01.05.2020. – 31.08.2020.
Liepājas pilsēta, Grobiņas, Pāvilostas, Aizputes, Durbes, Priekules, Vaiņodes, Nīcas un Rucavas novadu teritorijas un to iedzīvotāji.
Atbalsta 22 komercsabiedrības
Notiek jau 7.gadu pēc kārtas
Motivē ikdienā pārvietoties ar divriteni.
Projekta vadītājs: Mārtiņš Zālītis,
Mājaslapa: velo-redele.lv