Noslēdzies jau ceturtais pasākums "Liepājas velo vasara", kurā šogad kopumā piedalījās 400 dalībnieki, informē biedrības "Velo-Redele" projektu vadītājs Mārtiņš Zālītis.

31.augusts bija pēdējā vasaras diena, kad Liepājā un apkārtnes novados varēja braukt ar divriteni, krāt nobrauktos kilometrus un atzīmēties noteiktajās vietās, saņemot punktus par to, tādējādi piedaloties balvu izcīņā "Liepājas velo vasara 2018" izaicinājumā velobraucējiem.

"Liepājas velo vasara 2018" kā arī visi četri iepriekšējie pasākumi ir veidoti, lai motivētu iedzīvotājus ikdienā divriteni izmantot kā transportlīdzekli, tādējādi saudzējot vidi un izprotot cik, patiesībā, divritenis ir lielisks transportlīdzeklis, īpaši pilsētvidē.

Mārtiņš Zālītis: "Nenoliedzami, mērķis ir panākt to, lai liela daļa iedzīvotāju ikdienā izmanto divriteni, noteikti arī nākamgad organizēsim šo pasākumu. Bet aktīvajiem velobraucējiem piedāvāsim arī ziemas izaicinājumu: "Liepājas velo ziema 2019", kas jau ir plānošanas procesā. Pagājušā gada velo ziemas izaicinājums parādīja, ka iedzīvotāji arī ziemā pārvietojas ar divriteņiem, īpaši, ja ņem vērā to, ka ziemas mums nav visai bargas".

"Liepājas velo vasara 2018" kopumā piedalījās 400 dalībnieki. Precīzus, katra dalībnieka rezultātus ir iespējams aplūkot velo-redele.lv , kur ir visu ieskaišu rezultātu apkopojums.

Šogad apbalvos:

Sievietes līdz 2600 km
1. vieta Vita Ļaudama 2600 km
2. vieta Una Niedre 2599,38 km
3. vieta Ilze Mažaika 1481,54 km

Vīrieši līdz 2600 km
1. vieta Markuss Ozols 2599,98 km
2. vieta Gatis Eižvertiņš 2280,83 km
3. vieta Egils Knēve 2069,72 km

Kopējā ieskaite virs 2600 km (vīrieši un sievietes)
1. vieta Zigmunds Lauris 6730,48 km
2. vieta Imants Priede 4701,87km
3. vieta Gunta Lankovska 4343,54 km

Dalībnieki, kuri, ieņēmuši godalgotās vietas tiks pie garantētajām balvām, savukārt lielākā daļa balvu un tās tiešām ir vērtīgas, tiks izlozētas starp dalībniekiem, kas pasākuma laikā veikuši vismaz 250 km, pievienojušies "endomondo" izaicinājumam un aizpildījuši reģistrācijas pieteikumu velo-redele.lv mājas lapā internetā.

Rezumējot dalībnieku veikumu visa izaicinājuma laikā, secināms, ka kopā 393 dalībnieki 3 mēnešos ir veikuši 274 000 km. Lielākoties, dalībnieki izmantoja divriteņus ikdienā, pārvietojoties pilsētā. Protams, daudzi dalībnieki mēroja garas distances ārpus Liepājas, piemēram, Liepāja – Vaiņode – Liepāja un citi maršruti, kuru distance pārsniedz simts km. Ieskaitīti tika arī sporta, piemēram, kalnu riteņbraukšanas sacensībās veiktie km, jo galvenais ir pārvietoties ar divriteni.

Tikai nedaudz Zigmundam Laurim pietrūka līdz tiktu pārspēts "Liepājas velo vasaru" rekords, kas pieder Jānim Ašmanim un ir 7041,28 km.

Pasākuma formāts ir ļoti demokrātisks, dalībnieks pats nosaka, kur un kā doties ar divriteni, reģistrācija ir ātra un notiek interneta vidē.

Arī šogad pasākums tika papildināts ar negaidītiem uzdevumiem, un tie bija trīs slēptie priekšmeti, kuri tika izvietoti apkārtnē, un tika izveidots aptuvens apraksts kur tie atrodas un dalībniekiem bija tie jāatrod. Un visi 3 tika atrasti! Priekšmeti ir no metāla veidots velosipēda suvenīrs, ko atradējs patur sev kā piemiņu no "Liepājas velo vasara 2018". Priekšmetus var aplūkot velo-redele.lv.

Apbalvošana notiks sestdien, 22.septembrī, pulksten 18, "BB wakepark cafe", Beberliņos.