Atzīmējot "Ar velo uz darbu" dienu, trešdien Rīgā pie Brīvības pieminekļa, tika sumināti tie iedzīvotāji, kuri uz darbu dodas ar velosipēdu, kājām vai elektriskajiem braucamrīkiem.

Par to aģentūru LETA informēja Eiropas Mobilitātes nedēļas (EMN) projekta vadītāja Mudīte Grundule. Kā norāda Grundule, "Ar velo uz darbu" diena ir viena no redzamākajām akcijām ikgadējā Eiropas Mobilitātes nedēļā, kuras šā gada īpašā tēma ir "multimodalitāte" jeb pārvietošanās, kombinējot dažādus pārvietošanās līdzekļus.

Liepāju un Siguldu izvirza Eiropas konkursam

Pie Brīvības pieminekļa uzrunājot klātesošos, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards uzslavēja aktīvās pašvaldības, organizācijas un uzņēmumus par centieniem popularizēt gudru pārvietošanos. Izvērtējot visu pretendentu paveikto, žūrija nolēma, ka Latviju Eiropas konkursā pārstāvēs Liepāja un Sigulda. Abas pašvaldības Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā sarīkojušas pasākumus dažādām iedzīvotāju grupām, būvējušas jaunus veloceliņus un veikušas citus infrastruktūras uzlabojumus, kā arī mudinājušas iedzīvotājus pārvietoties videi un veselībai draudzīgāk.

Pateicības diplomus ministrs K.Gerhards pasniedza Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides nodaļas vadītājai Dacei Liepniecei-Liepiņai un Siguldas Attīstības aģentūras direktorei Laurai Skrodelei.

Šogad Eiropas Mobilitātes nedēļā piedalījās 20 pašvaldības: Ādažu novads, Alsunga, Burtnieku novads, Cēsis, Dagdas novads, Daugavpils, Ikšķiles novads, Jaunjelgava, Jaunpils, Jēkabpils, Liepāja, Līvāni, Lubāna, Mārupes novads, Priekuļu novads, Rīga, Sigulda, Smiltene, Talsi, Valmiera. Tieši puse izpildījusi visus trīs kritērijus dalībai Eiropas līmeņa EMN konkursā – sarīkojusi pasākumus EMN laikā, Dienā bez auto 22.septembrī apņēmusies slēgt automašīnām kādu ielas posmu, un veikusi pastāvīgu infrastruktūras uzlabojumu, kas veicina iedzīvotāju paradumu maiņu. Šīs pašvaldības ir Cēsis, Daugavpils, Ikšķiles novads, Liepāja, Lubāna, Mārupes novads, Priekuļu novads, Sigulda, Smiltene un Valmiera.

Sveic velobraukšanu veicinošus uzņēmumus

Uzslavas saņēma arī seši uzņēmumi un organizācijas, kas bija pieteikuši "Mobility Actions" konkursam infrastruktūras uzlabojumus vai velobraukšanas veicināšanas pasākumus. Tā, biedrība "Velo redele" Liepājā vasarā rīkoja foto spēli, kurā apbalvoja par ar velosipēdu apmeklētajām vietām, bet ziemā – par nobrauktajiem kilometriem. Savukārt "Liepājas RAS" akcijā "Šķiro! Brauc! Laimē!" mudināja cilvēkus braukt uz uzņēmumu ar velosipēdu un veicināja darbinieku pārvietošanos ar divriteni.

Eiropas Komisijas iniciēto akciju "Ar velo uz darbu" rīkoja Rīgas domes Satiksmes departaments ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstu.