SIA "Scan-Plast Latvia" īstenotā projekta ietvaros plānots pārbūvēt esošo ražošanas ēku un uzbūvēt jaunu, 1164,6 m2 lielu ražošanas ēku, kopā ar esošo ražotni izveidojot telpas 16 998,89 m2 platībā.

"Tas atrisinās gan ražošanas kapacitātes problēmu – nodrošinās ražošanas procesa optimizāciju un paplašināšanu, gan ļaus samazināt ražošanas izmaksas un ražot lielizmēra stiklaplasta produktus Latvijā visu cauru gadu, kā arī ļaus optimizēt darbinieku darba vidi, portālam irliepaja.lv pastāstīja Ronijs Svalgārds, viens no uzņēmuma īpašniekiem.

Kopējā projekta izmaksu summa ir 3 037 672,24 eiro, no kuriem 45% jeb 1 366 952,51 eiro būs ERAF finansējums, ko plānots saņemt no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras projekta Nr. 3.1.1.5/19/A/049 "Scan-Plast Latvia ražotnes paplašināšana" ietvaros.


Projekta rezultātā par katru 41 000 eiro saņemtā ERAF finansējuma plānots izveidot vismaz vienu jaunu darba vietu, tādējādi veicinot nodarbinātību reģionā.

Pēc Svalgārda sacītā, pašlaik notiek projektēšanas darbi, kurus veic Liepājas uzņēmums SIA "WS". Kad būs pabeigta būvprojektu izstrāde, tiks veikta iepirkuma procedūra par būvdarbiem. Provizoriski būvdarbi varētu sākties šā gada vasarā vai rudenī un ilgs līdz 2022. gada beigām, prognozē īpašnieki.

Februārī aizvadītajā Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes sēdē arī pieņemts lēmums noslēgt apbūves tiesību līgumu ar "Scan-Plast Latvia", lai uzņēmums varētu realizēt teritorijas labiekārtošanas un dīķa izbūves projektu Brīvības ielā 185A. Šo projektu plānots īstenot līdz gada beigām.

Ronijs Svalgārds portālam irliepaja.lv pastāstīja, ka dīķi iecerēts veidot Latvijas kontūras formā, un gan ūdenskrātuves ierīkošanas, gan teritorijas labiekārtošanas vienīgais mērķis ir padarīt ražotnes apkaimi skaistāku. Blakus dīķim tiks uzstādīts arī 16 metrus augsts uzņēmuma reklāmas pilons.

Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka pērn ar "Scan-Plast Latvia" saistītais uzņēmums "SP Products" iegādājās kādreizējos SIA "Rūķis" īpašumu Vānes ielā 25, lai to izmantotu "Scan-Plast Latvia" lielgabarīta produkcijas ražošanai.