Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde savā janvāra sēdē pieņēmusi vairākus lēmumus par grozījumiem noslēgtajos līgumos ar atsevišķiem SEZ uzņēmumiem. Viens no tādiem uzņēmumiem ir SIA "Karosta LP", ar kuru noslēgtajā līgumā par apbūves tiesības piešķiršanu, izdarīts grozījums, kas


atļauj īstenot Karostā, Turaidas iela 26/28, iecerētā kravu termināļa būvprojektu līdz 2022. gada 31. decembrim.   

Jau vēstīts, ka "Karosta LP" Liepājas SEZ teritorijā iecerējusi veikt akmeņogļu, koksnes šķeldas un alternatīvā kurināmā pārkraušanas darbus. Kā iepriekš ziņoja SEZ, uzņēmums plāno pārsniegt 1 milj. eiro neto apgrozījumu gadā un radīt 15 jaunas darba vietas ar vidējo algu, kas pārsniedz 1000,00 eiro.


Valsts vides dienesta Liepājas reģionālā vides pārvalde, neskatoties uz iebildumiem, ko izteica iedzīvotāji un arī "Baltic Transshipment center" (uzņēmums nodarbojas ar graudu pārkraušanu teritorijā, kurai blakus grasās kraut ogles), izsniedza B kategorijas piesārņojošas darbības atļauju SIA "Karosta LP".


"Karosta LP" gadā plānoja pārkraut 800 000 tonnu ogļu, tās uzglabājot kaudzēs zem klajas debess. Iedzīvotājus satrauc fakts, ka "Karosta LP" ir 100% LSEZ SIA "Ekers Stividors LP" meitasuzņēmums, un šī SEZ kapitālsabiedrība jau nodarbojas ar ogļu pārkraušanu, kā rezultātā, pēc liepājnieku domām, ostas tuvumā esošo māju palodzes regulāri klāj melni putekļi.


Pret atļaujas izsniegšanu iedzīvotāji bija savākuši gandrīz 2000 parakstu.


Taču, kā portālam irliepaja.lv skaidroja SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe, šobrīd situācija ir mainījusies: "LSEZ SIA  "Karosta LP" plāno Turaidas ielā 26/28, Liepājā izbūvēt multifunkcionālu kravu terminālu, kurā pārkrautu koksnes šķeldu, alternatīvo kurināmo, lauksaimniecības kravas. Sākotnēji bija plānotas arī antracīta kravas, bet šobrīd tas nav aktuāli. Jau sākotnēji bija plānots, ka multifunkcionālais termināls "Karosta LP" pārkraus dažādus kravu veidus, tajā skaitā bagātinātās antracīta ogles. Mainoties tirgus situācijai un pieprasījumam gan antracīta, gan citas


ogļu kravas ir samazinājušās līdz minimumam un kā liecina prognozes varētu nebūt arī vispār".

Grozījumi izdarīti arī līgumos ar SIA LSEZ "Liepaja Bulk Terminal Ltd" un "Scan-Plast Latvija" LSEZ SIA, pagarinot būvprojektu realizācijas termiņu līdz 2022. gada 31. decembrim.


"Liepaja Bulk Terminal Ltd" pagarināts būvprojekta "Krājtvertnes beramkravām" Brīvostas iela 2D realizācijas termiņš, bet "Scan-Plast Latvija" – būvprojekta "Teritorijas labiekārtošana un dīķa – baseina izbūve Brīvības ielā 185A.