Liepājas uzņēmums SIA "SP Products", kas nodarbojas ar nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu, kā arī iekārtu vairumtirdzniecību, iegādājies "Valsts nekustamo īpašumu" (VNĪ) izsolītās ēkas un zemi Zivju ielā 2.


SIA "SP Products" adrese – Brīvības iela 185 – un arī īpašnieki ir saistīti ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas SIA "Scan-Plast Latvia". Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja Ronijs Svalgārds (Ronni Svalgaard) – viens no īpašniekiem abos uzņēmumos,


"Scan-Plast Latvia" tikko ir parakstījusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par esošās ražošanas ēkas rekonstrukciju un jaunas ražošanas ēkas izbūvi.

Projekta izmaksu kopējā summa ir 3 037 672, 24 eiro, no tās ERAF finansējums – 1 366 952, 51 eiro, bet pašu ieguldījums – 1 670 719, 73 eiro.


"SP Products" dāņu īpašnieki, kuri ir saistīti arī ar "Scan-Plast Latvia", Liepājā dzīvo jau kopš 2000. gada, un, kā portālam irliepaja.lv atklāja Ronijs Svalgārds,


līdz šim ne reizi nav izmaksājuši dividendes no "Scan-Plast Latvia", bet visu ieguldījuši uzņēmumos.

Arī nesen iegādātais kādreizējais SIA "Rūķis" īpašums Vānes ielā 25 tikšot izmantots "Scan-Plast Latvia" lielgabarīta produkcijas ražošanai.


Kas attiecas uz Zivju ielu 2, tad plāns vēl līdz galam neesot izlemts, taču jauno īpašnieku skatījums uz šo pirkumu esot kā uz "vienreizēju iespēju".

Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka īpašumu Zivju ielā 2 – zemi kopā ar divām ēkām – VNĪ izsolē piedāvāja trīs reizes par izsoles cenu 270 000 eiro.


Trešajā izsoles reizē beidzot VNĪ izdevās īpašumu pārdot – par 272 000 eiro. Īpašums tika izsolīts 26. februārī, savukārt 25. martā – ar pircēju noslēgts pirkuma līgums.