Šovasar intensīvi būvdarbi notiek objektā Zivju ielā 2A (iepriekš gan Kungu 9, gan Zivju 4/6).


Kopš 2021.gada rudens 1690. gadā celto noliktavu Zivju ielā 2A, vienu no vissenākajām Liepājas būvēm, kas saglabājusies līdz mūsdienām, ieskauj norobežojošs žogs. Noliktavas ēka, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis ar tajā esošiem septiņiem valsts nozīmes mākslas pieminekļiem (sava laika amatnieka – kalēja roku darbs), bija kļuvusi bīstama apkārtējiem un tika iekļauta pilsētas būvvaldes vidi degradējošu, sagruvušu, cilvēku drošību apdraudošu būvju sarakstā.


Pērn rakstījām, ka gada sākumā ēkas īpašniece – SIA "Warehouse properties" –  būvvaldē iesniegusi noliktavas jumta restaurācijas projektu, ko bija izstrādājusi SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa", kas zināma arī kā Interjera muzeja ēkas Kungu ielā 24 restaurācijas projekta autore.


Zivju 2A. Foto: irliepaja.lv.


Nopietni gatavojoties īstenot jumta restaurācijas projektu, SIA "Warehouse properties" meklēja būvnieku, lai varētu uzsākt būvdarbus. Pēc būvvaldes pērn sacītā, SIA "Warehouse properties" veiksmīgi strādā paši, un sadarbojas ar būvvaldi, lai ēku saglabātu.

Šobrīd objektā Zivju ielā 2A strādā SIA "ML Būve", kurai ir pieredze vēsturisko ēku fasāžu restaurācijas un atjaunošanas darbos. Būvdarbus uzrauga Liepājas uzņēmums SIA "Būvkompānija MBR", darbus plānots pabeigt līdz novembra beigām.


Foto: irliepaja.lv.


Kā portālu informēja būvvaldē, noliktavu restaurācijai piešķirts 21 429,31 eiro pašvaldības pieminekļu saglabāšanas programmas ietvaros, tāda pati summa piešķirta arī jumta restaurācijai (abas summas vēl nav izmaksātas, jo darbi ir procesā), savukārt arhitektoniski mākslinieciskās izpētes aktualizācijai 2021.gadā piešķirti un izmaksāti  1 244,52 eiro.


Noliktavas īpašnieces SIA "Warehouse properties" kapitāldaļas 2021.gadā par līgumcenu 272 000 eiro iegādājās dāņu uzņēmējiem Svalgārdiem piederošā SIA "SP Products". Savukārt 2020.gadā "SP Products" valsts nekustamo īpašumu izsolē iegādājās divus vēsturiskos tornīšus Zivju ielā 2. Abi īpašumi ir saistīti.