Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde pieņēmusi lēmumu pagaidām nenodot atsavināšanai zemesgabala Vecajā ostmalā 23.

Vēlmi atsavināt zemesgabalu izteicis Krievijas uzņēmējs Aleksandrs Šličkovs, kurš izsolē iegādājās nekustamo īpašumu Vecajā ostmalā 22/24, un kuram SEZ valde iznomāja arī zemesgabalu ar apbūves tiesībām Vecajā ostmalā 23 (teritoriju bija plānots izmantot iecerētā izstāžu un izklaides kompleksa loģistikas, funkcionalitātes un apkalpes nodrošinājumam).

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valde atlikusi jautājuma izskatīšanu, lai iegūtu papildus informāciju, preses konferencē žurnālistiem sacīja SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš.

Jau vēstīts, ka pērn 28.februārī sešas arhitektu komandas no Latvijas un Lietuvas prezentēja skiču projektus kompleksa Vecā ostmala 22/23/24 pārbūvei par izstāžu, izziņas un izklaides centru. Konkursu rīkoja ēku kompleksa īpašnieks SIA "Baltijas projekts" (vienīgais īpāšnieks Aleksandrs Šličkovs).

Nams Vecajā ostmalā 24 ("Māja") bija viens no pirmajiem vērienīgajiem vēsturisko ēku rekonstrukcijas projektiem Liepājā pēc neatkarības atjaunošanas un viens no pirmajiem spīķeru projektiem Latvijā.

Ēku, kas piederēja SIA "MIG holdings", uzņēmuma maksātnespējas procesā SEB banka nodeva izsolei. Izsole notika 2012.gada 5.jūlijā, un par 211 tūkstošiem latu to nosolīja fiziska persona, Krievijas pilsonis Aleksandrs Šļičkovs. 25.jūlijā ar tiesas lēmumu izsoles rezultāti tika apstiprināti.