SIA "Kurzemes Biznesa inkubators" (KBI) valdes priekšsēdētājs Salvis Roga joko, ka esot remigrants, jo pēc vairāk nekā desmit gadiem, kas ar ģimeni aizvadīti Ventspilī, vadot KBI, pirms gada atgriezies uz dzīvi Liepājā. Visu šo laiku paralēli pētījis piedāvājumus, lai atrastu piemērotu vietu KBI mājvietai Liepājā. Un nu beidzot kauliņi ir mesti – 14. septembrī reģistrēts ieraksts zemesgrāmatā par nekustamā īpašuma Strautu ielā 4 iegādi. Jaunais īpašnieks – Salvis Roga.


KBI valdes priekšsēdētājs Salvis Roga. Publicitātes foto.


Īpašums sastāv no zemes gabala 1488 m2 platībā, divstāvu darbnīcas ēkas, mūra garāžas un caurlaides ēkas.


Būvēm vajadzīga pamatīga renovācija, bet jaunais īpašnieks apņēmies līdz nākamā gada 1. maijam vienu no tām "dabūt smuku un dzīvojamu". Tad uz Strautu ielu pārcelsies KBI Liepājas ofiss, un tur būs vieta arī inkubatora jaunuzņēmumiem.


Turpmāko pusgadu KBI joprojām būs atrodams Vecajā ostmalā 24 (kādreizējais veikals "Māja"), kur mīt jau divus gadus. Pirms tam ilgu laiku KBI īrējis telpas biznesa centrā "Fabrika" Pļavu ielā.


"Savās pašreizējās mājās jūtamies labi, viss ir lieliski, arī skats pa logu brīnišķīgs, taču īpašniekam (uzņēmējs Oļegs Hramovs – irliepaja.lv) ik pa laikam uzplaiksnī dažādi plāni attiecībā uz šo ēku, tāpēc gribam paši savas telpas," atzīst Roga.


KBI valdes priekšsēdētājs ir apņēmības pilns savest kārtībā un atdzīvināt ilgu laiku neizmantoto īpašumu Strautu ielā.  "Viss iet uz priekšu," viņš apgalvo.

Uzziņa
SIA "Kurzemes Biznesa inkubators" (KBI) dibināts 2008. gadā ar mērķi veicināt uzņēmējdarbības attīstību Kurzemē. KBI darbojas trīs lielākajās Dienvidkurzemes pilsētās – Liepājā, Kuldīgā un Saldū, sniedzot reģiona mazajiem un vidējiem uzņēmumiem biznesa vadības konsultācijas un pakalpojumus, kā arī nodarbojas ar uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšanu Kurzemē.


KBI sadarbības partneru lokā ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, finanšu institūcija "Altum", Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris, Liepājas Speciālā ekonomikas zona, Liepājas Universitāte u.c.