"Nākotnes konference jauniešiem" ietvaros Liepājas Universitātē noslēdzās projekta "Kurzemes inovāciju granti studentiem" jeb "KInGS" projekta 6. un pēdējais cikls, kas tapis sadarbojoties Liepājas Universitātei, Ventspils Augstskolas attīstības fondam, Ventspils augsto tehnoloģiju parkam, SIA Kurzemes Biznesa inkubatoram, kā arī Venstspils Augstskolai kā vadošajam projekta partnerim.

Projekta mērķis – nodrošināt praktisku pieredzi uzņēmējdarbības vidē. Dalību "KInGS" projekta beidzamajā ciklā sākotnēji pieteica 26 komandas . "KInGS" projekta atbalsta rīki jaunajiem uzņēmējiem ir gan dalībnieka stipendija idejas izstrādes laikā, tā arī finansiāls atbalsts idejas realizēšanai. Mērķu sasniegšanas procesā komandas atbalstīja piesaistītie darba vadītāji, kā arī komandām un dalībniekiem tika nodrošināta iespēja piedalīties tīklošanās pasākumos, apmeklēt motivācijas pasākumus un seminārus, saņemt grantu, ko izmantot produkta prototipa izstrādei.

Finālā savas idejas aizstāvēja sešas komandas.

"Anti Sore" – ar pretizgulējumu matraci ,kurš ar aplikācijas palīdzību palīdzētu guļošiem pacientiem izvairīties no izgulējumiem uz ķermeņa un atvieglotu pacientu kopēja darbu.

"Seapaper" – dēstu kastītes no jūras aļģēm Furcellaria Lumbricalis, kas pašas par sevi kalpotu kā mēslojums dēstiem.

"Formatted & Usuable" –  digitālo ierīču lietotāja vajadzībām izstrādāts lietotnes prototips, kas pielāgotu digitālo materiālu vizuālo noformējumu, tādējādi palīdzot izvairīties no cilvēka redzes sistēmas noguruma un diskomforta, kas pazīstams ikvienam, kas strādā ar digitālām tehnoloģijām un ekrāniem.

"Rare Power" – digitāls produkts, kura mērķis ir ieviest darbinieku darba laika uzskaiti, to digitalizēt un iekļaut iekšējā sistēmā, tāpat advancēt ar nepieciešamajām grāmatvedības funkcijām – atvaļinājuma un citu datu uzskaiti

"Business people of future" – mērķis ir izveidot klātienes un tiešsaites skolu, kas izglītotu 7 – 18 gadus vecus skolēnus ekonomikā, biznesā, finanšu pratībā, vairotu mērķtiecību un uzņēmību. Skolas uzbūves princips līdzinātos jau sabiedrībā pazīstamām interešu izglītības iestādēm kā mākslas vai mūzikas skolas.

"Farmore" – elektromotorizēta pašgājēja tipa iekārta, kas laukstrādniekiem ļautu novākt ražu, nodarboties ar ravēšanu vai stādīšanu atrodoties guļošā pozīcijā, kas veicamo darbību sola padarīt pat divas reizes efektīvāku. Galvenā mērķauditorija – zemeņu audzētāji, ar lauka platību no 1 līdz 5 hektāriem.

Pēc ideju aizstāvēšanas tika sadalītas naudas balvas. 1000 eiro stipendiju balvā saņēma trīs komandas – "Farmore", "Seapaper", "Formatted & Usuable". Komanda Seapaper savu naudas balvu plāno izmantot hidrauliskās preses iegādei. Pie 900 eiro vienreizējas stipendijas tika Business people of future, savukārt 550 eiro saņēma "Rare Power" un "Anti Sore" komandas.

Projekta finansiālais atbalsts gūts no Eiropas Reģionālās attīstība fonda.