Augustā biedrība "Green Tech HUB" sadarbībā ar Kurzemes Biznesa inkubatoru un Liepājas pašvaldību organizēja dienas nometni "Biznesa skola", kurā piedalījās 24 jaunieši, radot un īstenojot savus biznesa projektus. Nometnes dalībnieki izveidoja un klientiem piedāvāja visdažādākās preces – pinjatas, dizaina zeķes, dāvanu komplektus, portatīvās baterijas, cepumu sastāvdaļu maisījumus un cukurgailīšus. Kopsummā tika izrakstīti 30 rēķini par 263 eiro, informē Kurzemes Biznesa inkubatora sabiedrisko attiecību vadītāja Daira Bērtule.

"Nometnē sastapām 24 aizrautīgus un drosmīgus jauniešus. Piecu dienu laikā mūsu uzdevums bija "vēlos darīt" transformēt uz "es daru". Mazliet uzņēmējdarbības un pārdošanas teorija, iedvesmojoši pieredzes stāsti, regulāras un noderīgas mentoringa sesijas un pārējais jau nometnes dalībniekiem izdevās pašiem. Vien dažu dienu laikā komandas teju dubultoja sākotnēji ieguldīto kapitālu," stāsta biedrības "Green Tech HUB" valdes locekle Zane Feldmane.

Nometnes noslēgumā organizatori aicināja nometnē apgūtās prasmes izmantot arī turpmāk, iesaistoties līdzīgos projektos, kā arī, uzsākot jauno mācību gadu, piedaloties Skolēnu mācību uzņēmumu programmā.

"Mēs vēlamies jauniešus biznesā! Jo ātrāk mācīsim uzņēmējdarbības nozarei nepieciešamās prasmes un iedrošināsim skolēnus pamēģināt, jo ātrāk pieaugs jauniešu dibināto uzņēmumu skaits. Redzam, ka nometnes dalībnieki ir gandarīti par ieguldīto laiku un paveikto. Kāds sevi uzreiz redz vadītāja krēslā, kāds tieši pretēji – saprot, ka nekad, nekad nevēlas peldēt biznesa ūdeņos. Un abi secinājumi ir pareizi, jo jaunietis ir vairāk sapratis sevi un ceļu, kuru vēlas iet tālāk," turpina Z. Feldmane.

Par dalību Biznesa skolā komandas saņēma pārsteiguma balvas un nedēļas laikā nopelnīto naudas summu par pārdotajām precēm, savukārt katru dalībnieku individuāli priecēja jaunā uzņēmēja sertifikāts.

Nometnes mērķis ir rosināt jauniešos uzņēmīgumu un uzņēmējspēju. Nometnes dalībnieki satika un iedvesmojās no uzņēmējiem, kā arī apguva un attīstīja uzņēmējam ikdienā nepieciešamās prasmes – komandas darbs, atbildību sadale, līderība, mērķorientēta rīcība, problēmu apzināšana un risināšana, komunikācija, saskarsme un sevis prezentēšana.

Nometni "Biznesa Skola" organizē biedrība "Green Tech HUB" sadarbībā ar Kurzemes Biznesa inkubatoru un Liepājas pašvaldību.