"RTU Liepāja" ir sācies studentu noslēgumu darbu aizstāvēšanas laiks. Piektdien, 7. jūnijā, savus virtuālajā realitāte veidotos maģistra darbus prezentēja divi studiju programmas "Jaunie mediji un audiovizuālā māksla" studenti Kaspars Lēvalds un Jekaterina Jevdokimova, informēja "RTU Liepāja" galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Jekaterinas Jevdokimovas maģistra darba "Es (ne)atceros" vadītāja ir Maija Demitere un autore par savu darbu saka: "Šis ir virtuālais darbs par manām bērnības atmiņām. No vienas puses es savu bērnību ļoti labi atceros, bet no otras puses – es nezinu, vai tā ir patiesība, ko atceros, vai sapņoju par to.  Mana bērnība bija postpadomju laikā, 90. gadu beigās, kad parādījās pirmie datori, bet dzīvokļi vēl bija ar veco anturāžu. Ir gan pārmaiņas, gan stagnācija."

Kapars Lēvalds maģistra darbā ir iedvesmojies no 1919. gada brīvības cīņām: "Ja runājam par Bermontiādi, zinām Rīgas kaujas, bet arī Liepājā bija svarīgas kaujas. Pēdējo gadu ģeopolitiskā situācija liek vilkt paralēles par savas zemes aizstāvēšanu. Virtuālā realitāte ir labs rīks, ko izmantoju kā vēstītāju." Kaspara maģistra darba vadītāja ir profesore Rasa Šmite.

Maģistra studiju programmas "Jaunie mediji un audiovizuālā māksla" direktore Maija Demitere slavē absolventus: "Man ir milzīgs prieks, ka ir studenti, kas publicē tik noslīpētus un pabeigtus darbus, un mēs varam piedāvāt virtuālo realitāti kā produktu – kara tēma ir aktuāla, bet arī nostaļģija ir aktuāla."

Kaspara Lēvalda un Jekaterinas Jevdokimovas maģistra darbi ir apskatāmi "RTU Liepāja" Humanitāro un mākslas zinātņu centra ēkā Kūmājas prospektā 13 2. stāvā.