Publicitātes attēls. Autori: Anete Strunga, Violeta Zubricka, Markuss Miķelšteins, Rebeka Lasmane


Jauno mediju mākslas un dizaina studenti aicina uz izstādi "2KP", kas notiks Liepājā, šī gada 18. maijā no pulksten 19 līdz vieniem naktī kultūrvietā "Kursas putni", kur ikvienam būs iespēja aplūkot "RTU Liepāja" 1. kursa Jauno mediju mākslas un dizaina studentu izstādi ar neierastu tēmu Eiropas muzeju nakts ietvaros, portālu informēja izstādes dalībnieks un pārstāvis Niklāvs Zahars.

Studentu uzdevums bija radīt īpašas lietas/nelietas. Nelietas ir ierastas lietas pārvērstas neierastās, piešķirot tām jaunu, citādu dzīvi. Uzdevuma princips ir atņemt vai pielikt ko atšķirīgu kādai ikdienišķai lietai, dodot tai jaunu funkciju, kas var būt arī nefunkcionāla. Izstādē būs apskatāmi vairāk nekā trīsdesmit radoši darbi, kas izvietoti vairākās kultūrvietas "Kursas putni" telpās.

Izstādes mērķis ir sniegt iespēju palūkoties uz ikdienas lietām ar atšķirīgu redzējumu citā perspektīvā – vai tas ir kas absurds, māksliniecisks, līks, greizs, nesaprotams vai skaists. Būtībā – atvērts aicinājums katram "uzlikt acis uz kātiņiem" un mācīties naski ar acīm "aptaustīt" dažādus vairāk vai mazāk jaunā mākslinieka roku apčamdītus objektus. Ideālā variantā – katrs kūtrais skatītājs mazliet apmulsīs un, vēlams, stundām ilgi svētīgā apbrīnas jūsmā skatīsies uz durvju kliņķi vai kādu citu tikpat kūtru vērotāju. Varbūt kāds nepamanīs, ka te notiek izstāde un jāievēro vispārpieņemtās pieklājības normas. Cerams.