Ikgadējais festivāls "Update" apvieno tehnoloģijas un inovācijas ar mākslu un radošumu. Festivāla programmā būs darbnīcas reģistrētiem dalībniekiem un publiskie notikumi ikvienam interesentam – meistarklases, Ģimenes diena ar darbnīcām ģimenēm un jauniešiem, zinātniskais simpozijs, izstāde, mākslinieku un mūziķu performances, informē pasākuma organizatori.
Daļa festivāla programmas paredzēta reģistrētiem dalībniekiem, un daļa – ikvienam interesentam. Dalībniekiem ir jāreģistrējas, lai pievienotos darbnīcām, bet pārējās festivāla aktivitātes pieejamas bez iepriekšējas pieteikšanās. Tā kā festivāls tiek veidots sadarbībā ar ārzemju partneriem, daļa festivāla programmas notiks angļu valodā. Visas festivāla aktivitātes ir pieejamas bez maksas.
Festivāla ietvaros nodibinājums "Nodibinājums Liepāja 2027 "(Liepāja 2027) organizē mākslinieku rezidenci. Jau septembrī Liepājā ieradīsies divi mākslinieki – Karloss Munozs (Carlos Munnoz) no Spānijas un Irina Loskota (Iryna Loskot) no Ukrainas. Rezidences ietvaros abi mākslinieki sadarbosies ar Liepājā esošajiem māksliniekiem, lai radītu un festivāla "Update" izstādes ietvaros novembrī eksponētu jaunus mākslas darbus. Rezidences ietvaros Karloss Munozs festivāla darbnīcās dalīsies savā pieredzē darbā ar mākslīgo intelektu. Irina Loskota 28. septembrī, festivāla Mākslas un zinātnes pēcpusdienā, Tipogrāfijas radošajā kvartālā demonstrēs performanci par piederības sajūtu un ekoloģiju.
Festivāla programma
Pēcpusdiena mākslai un zinātnei Tipogrāfijas radošajā kvartālā 28. septembrī
Pēcpusdiena Tipogrāfijas radošajā kvartālā (Andreja Pumpura iela 10, Liepāja) sāksies ar pētnieku prezentācijām, kas strādā starpdisciplinārās jomās, apvienojot darba metodes no dažādām zinātnes jomām, un radot hibrīdas un pavisam jaunas, inovatīva pieejas, lai atklātu jaunas zināšanas. No pulksten 13 līdz 15.
Programma turpināsies ar Irinas Loskotas performanci, kurā aktīvi iesaistīties tiks aicināti arī apmeklētāji. Performances ietvaros dalībnieki iedziļināsies un diskutēs par dažādām krīzēm, un arī reflektēs par rūpēm vienam par otru un par mums visiem kopīgo planētu.
Dienas noslēgumā būs koncerts ar dažādu mākslinieku uzstāšanos. Detalizēta dienas programma un plašāki apraksti pieejami festivāla mājas lapā. Ieeja no pulksten 13.
Meistarklases tiešsaistē
Skaņas māksla. Otrdien, 1. oktobrī, no pulksten 18 līdz 20
Mediju mākslinieks un mūziķis no Vācijas Heinrihs Lencs (Heinrich Lenz) prezentēs savu filozofisko un tehnisko pieeju unikālam skaņas mākslas kompozīciju veidošanas paņēmienam, kas izmanto pašsimilaritāti – īpašību, kad objekta struktūras daļas izskatās līdzīgas pašam objektam dažādos mērogos. Tas nozīmē, ka mazākas objekta daļas atkārto to pašu formu vai rakstu kā viss objekts kopumā. Dabas piemēri ir, piemēram, ziedkāpostu forma, kur katra mazā daļa līdzinās visam ziedkāpostam, vai koka lapas dzīslas, kas atgādina koka zaru struktūru.
MI un animācija. Trešdien, 2. oktobrī, no pulksten 18 līdz 20
Franču māksliniece, pētniece Stefānija Kadore (Stéphanie Cadoret) prezentēs savus pētījuma rezultātus un novērojumus par mākslīgā intelekta instrumentu izmantošanu 3D un 2D animāciju veidošanā.
Izstāde un Ģimenes diena . Sestdien, 5. oktobrī, no pulksten 12 līdz 16
Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab, Liepājā, Kūrmājas prospekta 13 pagrabstāvā (ieeja no sētas)) Ģimenes dienas ietvaros būs pieejamas aktivitātes, kas paredzētas bērniem un jauniešiem. Izstādē būs apskatāmi festivāla ietvaros tapušie mākslas darbi un projekti.
Darbnīcas
Festivāls piedāvā izglītojošu programmu reģistrētiem dalībniekiem – nedēļu ilgas darbnīcas, kurās ikviens interesents var padziļināti apgūt kādu tehnoloģisku instrumentu vai datorprogrammu, piedalīties konceptuālā mākslas prakses vadītā pētniecības procesā, iedziļināties kādā ar mākslu un tehnoloģijām saistītā tēmā. Dalība darbnīcās ir pieejama ikvienam interesentam bez maksas. Atsevišķām darbnīcām ir nepieciešamas iepriekšēja pieredze darbā ar digitālām tehnoloģijām, bet lielākā daļa darbnīcu ir paredzētas arī cilvēkiem bez priekšzināšanām. Darbnīcās ir ierobežots dalībnieku skaits, dalībnieki tiek uzņemti pieteikšanās kārtībā. Reģistrētie darbnīcu dalībnieki apgūs kustības tveršanas (MOCAP) tehnoloģijas, veidos interaktīvas un telpiskas audiovizuālas instalācijas un performances, eksperimentēs ar mākslīgā intelekta sistēmām, meklēs jaunus kinematogrāfijas paņēmienus, izmantojot lāzerskenēšānu. Divās konceptuālās darbnīcās dalībnieki centīsies atklāt, kā mūsdienu cilvēks, kas pieradis būt nepārtrauktā savienojumā ar mobilajām ierīcēm un tehnoloģijām, var iegūt jaunas iedvesmas un pieredzes, pavadot laiku ārā, bez elektrības, un pētīs, kāda ir filozofiskā un konceptuālā potenciāls zilajām humanitārajām zinātnēm – cilvēka attiecībām ar jūru. Darbnīcas notiks no 30. septembra līdz 4. oktobrim, katru dienu no pulksten 11 līdz 15.
Darbnīcas vadīs starptautiski un vietējie mākslinieki un pētnieki – Žils Lilas (Zil Lilas, DE/LT), Vitautas Mičelkevičs (Vytautas Michelkevicius, LT), Tata Frenkele (Tata Frenkel, LT), pETER Purg (SI), Oleksandrs Sirous (Oleksandr Sirous, UA), Heinrihs Lencs (Heinrich Lenz, DE), Gustavs Lociks (LV), Karloss Munozs (Carlos Munnoz, ES), Anis Harons (Anis Haron, MY).
Plašāki darbnīcu apraksti un pieteikšanās darbnīcām pieejama festivāla mājas lapā.
Festivāla mājas lapa: www.updatefestival.lv
Jaunie cīkstoņi atved medaļas no "Rīga Open" sacensībām