Sestdien, 16.jūlijā, Strautu ielā 4, zem viena jumta ar Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļu un kādreizējo Kurzemes biznesa inkubatoru, tagad "Imapct Hub Liepāja", viesus un žurnālistus ar savu Liepājas biroju iepazīstināja Nacionālās Apvienības (NA) Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Artūrs Butāns.


"Audzējot spekus, birojs bija viens no loģiskiem soļiem," uzsvēra Butāns. Viņš pastāstīja, ka tas, pirmkārt, bijis nepieciešams nodaļai pašai, taču arī, lai būtu vieta, kur  tikties ar leipājniekiem, NVO pārstāvjiem utt.


Birojā arī pieejama plaša "Daugavas Vanagu" Liepājas nodaļas bibliotēka,

galvenokārt ar trimdā izdotu literatūru. Katru dienu no rīta līdz vakaram birojā neviens nesēdēs, tāpēc tikšanās jānorunā iepriekš, vai nu rakstot uz e-pastu vai zvanot nodaļas vadītājam (kontakti pieejami NA mājaslapā).


Prieku par biroja atvēršanu pauda arī NA deputāts Liepājas domē, Liepājas Simfoniskā orķestra valdes loceklis Uldis Lipskis, paužot arī pārliecību, ka NA rindās būs vairāk jauniešu un jaunības enerģijas, jo tiekoties ar liepājniekiem, interesi varot just.


No 33 Liepājas nodaļas biedriem klāt bija nedaudzi, viņu vidū arī trīs kandidāti, ko nodaļa virza 14.Saeimas vēlēšanām – finansiste Ina Sila, nodaļas vadītājs un ekonomikas ministra biroja vadītājs Artūrs Butāns un Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras pasniedzējs, šobrīd arī 13.Saeimas deputāts Normunds Dzintars. Savukārt kandidāts, kas pārstāvēs Dienvidkurzemes nodaļu, būs Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis.


NA Liepājas nodaļas biroja atklāšanā. No kreisās Edgars Lāms, Normunds Dzintars, Diāna Grīnberga, Ina Sila, Māra Bārtniece, Dzintars Kudums. Aizmugurē no kreisās Artūrs Butāna, Uldis Lipskis, Mārcis Veits, Juris Dabars. Foto: irliepaja.lv.


Kā uzsvēra Butāns, Kurzemes pārstāvniecība vēlēšanās ir vismazskaitlīgākā – sarakstā būs tikai 12 kandidāti, tāpēc svarīgi, lai tie visi patiešām būtu kurzemnieki, nevis rīdzinieki, un būtu pārstāvēta visa Kurzeme un Liepāja. Visus kandidātu sarakstus,


tostarp pilnu Kurzemes sarakstu NA plāno izziņot 26. jūlijā, pastāstīja Butāns.

Viņš arī īsi ieskicēja NA prioritātes: drošības stiprināšana, ekonomikas, jo īpaši enerģētikas attīstība, valstiskums un reģionu attīstība. Tāpat arī katrs no trim Saeimas kandidāiem īsi iepzīstināja ar to jomu, kurai gatavs veltīt savus spekus, esot Saeimā – ekonomika, jo īpaši atbalsts mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, izglītība un valsts valoda utt.


Pie kolēģiem bija ieradušies arī NA Dienvidkurzemes nodaļas pārstāvji, ar kuriem, kā izteicās Butāns, "cieši strādājam kopā" – nodaļas vadītājas vietnieks  un Grobiņas pārvaldes vadītājs Juris Dabars, novada domes deputāts Dzintars Kudums un citi, kā arī NA atbalstītājs Liepājas Universitātes profesors Edgars Lāms.