Svētdien, 14.maijā, pulksten 12, no Liepājā no Loču torņa notiks Nacionālās apvienības (NA) rīkotais ikgadējais Karogu brauciens, kam šogad tiks nodrošināts arī policijas eskorts, informē NA Liepājas biroja vadītājs Mārcis Veits.

Plānots, ka braucienā varētu piedalīties aptuveni 200 automašīnas un motocikli, kas policijas pavadībā brauks kolonnā ar paceltiem Latvijas karogiem. Karogu brauciens kopumā notiks septiņās Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā, Tukumā, Alūksnē, Jūrmalā, Jelgavā un Saldū. Liepājā šāds brauciens tiek rīkots jau desmit gadus.

"Karogu brauciena mērķis ir vairot Latvijas valsts simbolikas izmantošanu, celt liepājnieku lepnumu par savu valsti. Līdzīgi kā citus gadus, arī šogad īpaši aicinām šo svinīgo braucienu apvienot ar Māmiņdienas atzīmēšanu un dalībniekus ņemt līdzi savas māmiņas," – skaidro NA Liepājas biroja vadītājs Mārcis Veits.

Pasākuma rīkotāji aicina dalībniekus ievērot ceļu satiksmes noteikumus, ar cieņu izturēties pret valsts simboliku, kā arī nepakļauties iespējamām prokrievisko aktīvistu provokācijām.