Svētdien, 15.maijā, pulksten 12, Liepājā notiks Nacionālās apvienības Liepājas nodaļas rīkotais ikgadējais karogu brauciens, kurā automašīnas un motocikli brauc kolonnā ar paceltiem Latvijas karogiem.

Liepājā karogu brauciens notiek jau kopš 2013.gada, dalībnieku skaitam pakāpeniski pieaugot līdz vairāk nekā 100 dalībniekiem. Karogu brauciens tiek rīkots atceroties Kārli Ulmani un autoritāros ulmaiņlaikus, kas tautas atmiņā glabājas kā latviskuma uzplaukuma gadi, kas aizsākās 1934.gada 15.maijā. Tieši tāpēc brauciena sākums plānots pie Vecajā ostmalā pie Loču torņa, kur vēsturiski pietauvojies "Saratov" kuģis ar K.Ulmaņa pagaidu valdību.

"Karogu brauciens ir veids, kā simboliski atgādinām sev un citiem, ka latvieši ir savas zemes saimnieki. 15.maijs ir arī ģimenes diena, kas ir likumsakarīgi, jo brauciens allaž pulcē dažādas paaudzes, tostarp ģimenes ar bērniem. Vienlaicīgi brauciens izgaismos tos, kuriem Latvijas vai Ukrainas simbolika ir kā dadzis acī, tāpēc aicinām dalībniekus nepakļauties iespējamām provokācijām un respektēt policijas norādes kārtības nodrošināšanai," – skaidro brauciena rīkotājs Artūrs Butāns.

Pasākums ir oficiāli reģistrēts un saņēmis Liepājas domes, kā arī policijas saskaņojumu. Organizatori aicina visus dalībniekus ievērot ceļa satiksmes noteikumus un ar cieņu izturēties pret karogiem.