Sestdien, 23. septembrī, Zemessardzes 44. kājnieku bataljons atzīmēs dibināšanas 32. gadadienu un ar tradicionālo Karogu braucienu cauri Liepājai un Grobiņai iepriecinās Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada iedzīvotājus. Ar karogiem izrotāti kvadracikli "Bombardier", dosies svinīgā vieglās militārās tehnikas maršā, portālu informēja bataljona pārstāvji.

Karogu brauciens sāksies pulksten 12 no bataljona izvietojuma vietas Atmodas bulvārī 9, Liepājā, pārvietosies pa pilsētu un uzkavēsies vairākos pieturpunktos, kur interesentiem būs iespēja apskatīt militāro autotransportu un ekipējumu, kā arī satikt bataljona karavīrus un zemessargus – pulksten 12.25 stāvlaukumā pretī koncertzālei "Lielais dzintars", pulksten 13.10 stāvlaukumā Airītes ielā pretī DUS "Circle K", pulksten 13.40 Klaipēdas iela 68, stāvlaukumā pretī tirdzniecības centram "XL Sala", pulksten 14.10, stāvlaukumā pie "Rietumu centra", pulksten 14.50 stāvlaukumā pie Grobiņas pilsdrupām, pulksten 15.05 stāvlaukumā pretī Dienvidkurzemes novada pašvaldībai un veikalam "Top", pulksten 15.35 stāvlaukumā pie Liepājas valstspilsētas robežzīmes, pulksten 15.55 stāvlaukumā pie Ziemeļu mola.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada 25. septembrī. 2002.gada 1. septembrī Zemessardzes reorganizācijas laikā tam tika pievienots Zemessardzes 47. kājnieku bataljons. Šobrīd vienības atbildības teritorijā ietilpst Liepājas valstspilsēta un Dienvidkurzemes novads.

Iedzīvotāju ievērībai!


Aicinām Liepājas iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem.


Lai pieteiktos dienestam Zemessardzē, Dienvidkurzemes novada un Liepājas iedzīvotāji aicināti zvanīt uz tālruni  63403611 vai rakstīt uz e-pasta adresi  44bn@mil.lv, vai personīgi ierasties vienībā - Liepājā, Atmodas bulvārī 9, Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā – zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai ŠEIT.

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!