Svētdien, 17.maijā, aizvadīts Nacionālās Apvienības rīkotais ikgadējais karogu brauciens, kurā automašīnas un motocikli brauc kolonnā ar paceltiem Latvijas karogiem, portālu informēja brauciena organizators Artūrs Butāns.

Lai strikti ievērotu pulcēšanās ierobežojumus, šogad dalībnieki bija aicināti atlikt pulcēšanos pirms pasākuma, kā arī netika rīkota kopīga himnas dziedāšana pie Liepājas robežas. Kopumā brauciens šogad pulcēja 115 automašīnas un 15 motociklus.

Liepājā karogu brauciens notiek jau kopš 2013.gada, dalībnieku skaitam pakāpeniski pieaugot. Karogu brauciens tiek rīkots atceroties Kārli Ulmani un autoritāros ulmaiņlaikus, kas tautas atmiņā glabājas kā latviskuma uzplaukuma gadi, kas aizsākās 1934.gada 15.maijā. Tieši tāpēc brauciena sākums bija plānots pie Loču torņa, kur vēsturiski pietauvojies "Saratov" kuģis ar K.Ulmaņa pagaidu valdību.

"Karogu brauciens ir veids, kā atgādinām sev un citiem, ka latvieši ir stipra un lepna tauta, un šādos pasākumos spēj vienot dažādas paaudzes. Vienlaicīgi brauciens izgaismo tos, kuriem Latvijas Republikas simbolika un valsts dibinātāju vārdi ir kā dadzis acī." – komentē brauciena rīkotājs Artūrs Butāns.