Nacionālā apvienība atklājusi kandidātu sarakstu Liepājas pašvaldības vēlēšanām. Saraksta līderis ir Uldis Lipskis, Liepājas Simfoniskā orķestra direktors, un partija nāk ar piedāvājumu "Liepāja ģimenēm, izaugsmei un izcilībai".

"Nacionālā apvienība ir nozīmīgs politisks spēks, kura pragmatisms un stabilitāte izceļas it īpaši mūsu zemei sarežģītos laikos. Un šodiena tāda neapšaubāmi ir, jo vienlaikus gan jāamortizē sociālie satricinājumi, gan jāiedvesmo sabiedrība jaudīgam kopdarbam, kas nākamajās desmitgadēs var pacelt Liepāju nebijušos augstumos. Mūsu misija – atraisīt Liepājas potenciālu kļūt par ievērojamu ekonomikas, izglītības un kultūras centru Baltijas valstīs. Nacionālās apvienības Liepājas saraksts vieno talantīgus cilvēkus, dedzīgus patriotus, kuru līdzšinējā profesionālā darbība un labā reputācija dod man pārliecību – mēs to spējam!" uzsver saraksta līderis Uldis Lipskis.

Līdzās U. Lipskim kā otrais sarakstā ir ekonomists un finanšu konsultants Ilgvars Skrīvers, trešais ir Kurzemes Biznesa inkubatora projektu vadītājs un Saeimas deputāta palīgs Artūrs Butāns, bet ceturtais ir valodnieks un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājs Normunds Dzintars, savukārt ar piekto numuru startēs Liepājas Universitātes profesors un literatūras zinātnieks Edgars Lāma.

Sarakstā seko Liepājas Sporta laureāts un treneris Armands Misus, ekonomiste un NA Revīzijas komisijas locekle Ina Sila, Biznesa augstskolas "Turība" lektors un Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas vēstures skolotājs Ārijs Orlovskis, Liepājas teātra aktieris un režisors Leons Leščinskis, ģeogrāfs un laika ziņu žurnālists Daumants Vidiņš, Valsts Darba inspekcijas vecākais inspektors un 44. kājnieku bataljona vecākais zemessargs Juris Leimants, Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas vecākā bibliotekāre Iveta Ļesina, kā arī Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas nodaļas referente Elīna Sausiņa.

Tāpat sarakstā būs jaunais uzņēmējs, hokeja tiesnesis un beziepakojuma veikala "Zero Pauna" īpašnieks Mārcis Veits, biedrības "Asociācija Ģimene" pārstāve Elīna Kadaka, ekonomiste, Liepājas Simfoniskā orķestra finanšu daļas vadītāja Jūlija Abdulajeva, Liepājas domes Sociālo lietu komisijas loceklis Aivars Brālis un juriste, darba tiesību eksperte Diāna Grīnberga.

Artūrs Butāns, Nacionālās apvienības Liepājas nodaļas vadītājs: "Es ticu, ka vairums liepājnieku, par spīti masveida reklāmas kampaņām, kas pilsētu sagaida, paši spēj izvērtēt solīto un spriež racionāli nevis emocionāli. Nacionālā apvienība nebūs redzama lielās reklāmās, taču aicina CVK mājaslapā iepazīties ar ekonomista Ilgvara Skrīvera vadībā izstrādāto priekšvēlēšanu programmu, kā arī turpināt piedalīties mūsu ikmēneša tiešraides diskusijās. Uzskatu, ka, Uldim Lipskim kļūstot par Liepājas domes priekšsēdētāju, kā pirmās spēcīgu atbalstu saņemtu tieši ģimenes ar bērniem. Ja liepājnieku atbalsts būs pietiekošs, tad jau drīzumā Liepājā būs pieejami bērnudārzi un nebūs pieejamas spēļu zāles, nevis otrādi."

Par galvenajiem uzdevumiem vēlēšanu programmā izvirzīts atvērt jaunus bērnudārzus un palielināt līdzfinansējumu privātajām pirmsskolām un auklēm, kā arī veicināt deklarēšanos Liepājā, lai palielinātu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli gūtos ieņēmumus budžetā, vienlaikus piešķirot nodokļa atvieglojumus ģimenēm, invalīdiem un 1991. gada barikāžu dalībniekiem. Tāpat pārstāvji apņēmušies atbalstīt Liepājas Universitāti tās statusa saglabāšanā un mācību kvalitātes celšanā, kā arī atjaunot Liepājas operas darbību un izveidot profesionālu kamerkori. Attiecībā uz dzīves vides uzlabošanu partija plāno labiekārtot ielas Ezermalā, Jaunliepājā, Zaļajā birzī, Velnciemā un citur, kā arī ierobežot azartspēļu vietas.