Bijušais veikals "Māja" Vecajā ostmalā 24, ko iegādājās Krievijas pilsonis Aleksandrs Šličkovs, cerot uz veiksmīgu biznesu, joprojām ir "gaidīšanas režīmā".

Ēka un viss komplekss kopumā jau kopš 2015.gada gaida pircēju, nomnieku, attīstītāju, kas tajā iepūstu jaunu dzīvību. Taču...

Ēka, kas bija viens no pirmajiem vērienīgākajiem vēsturisko ēku rekonstrukcijas projektiem kopš neatkarības sākuma Liepājā un viens no pirmajiem spīķeru projektiem, ko īstenoja SIA"MIG holdings", izskatās pamesta un novārtā atstāta.

Kā "Mājas" peripetijas komentē uzņēmējs Ivars Kesenfelds, kurš bija viens no "MIG holdings" īpašniekiem?

"Tas bija pirmais lielais objekts, ko attīstījām. Tad uznāca krīze, uzņēmums kļuva maksātnespējīgs, un banka īpašumu atņēma. Vēlāk to par kapeikām iegādājās Krievijas pilsonis. Viņš bija rēķinājies, ka Liepājai, kā Eiropas Savienības pilsētai ar neaizsalstošu ostu, ir liels attīstības potenciāls, bet tagad ir tā, kā ir, un mēs esam tur, kur esam. Būtībā Liepāja ir nabadzīga pilsēta, iedzīvotāju skaits sarūk, ostu aizskalo smiltis, SEZ loma arī mazinājusies... Iznāk, ka Šličkova kungs ar šo pirkumu iegrābās.

Tas ir vēl viens ziepju burbulis, kas pārsprādzis."

Pēc Kesenfelda sacītā, ēkas stāvoklis nav tiks slikts – jumts netek, logi ir, un varbūt tai Šličkova kungs pat atrod pircēju Krievijā, kurš gatavs samaksāt vairāk par Liepājai adekvātu cenu.

Portāls jau rakstīja, ka ēku, kas agrāk piederēja SIA "MIG holdings", uzņēmuma maksātnespējas procesā SEB banka nodeva izsolei. Izsole notika 2012.gada 5.jūlijā, un par 211 tūkstošiem latu to nosolīja fiziska persona, Krievijas pilsonis Aleksandrs Šļičkovs. 25.jūlijā ar tiesas lēmumu izsoles rezultāti tika apstiprināti.

2014.gada sākumā SIA "Baltijas projekts" (tā vienīgais īpašnieks ir Aleksandrs Šličkovs) izsludināja skiču konkursu, kurā piedalījās sešas uzaicinātas arhitektu komandas no Latvijas un Lietuvas, starptautiska žūrija strādāja divas dienas, balvu fonds bija 7000 eiro, bet samaksa katram konkursa dalībniekam – 1500 eiro. Piedāvājumu prezentācijā piedalījās visas tā laika augstākās Liepājas domes amatpersonas.

Konkursa uzdevums bija piedāvāt skiču projektu Izziņas, izstāžu un izklaides centram Vecajā ostmalā 22/23/24, kā arī kanālmalas labiekārtojumam posmā līdz izklaides centram "Libava". Uzvarēja  lietuviešu arhitektu birojs "UKA", bet projekts tā arī netika īstenots.

2015.gada nogalē komplekss "Māja" nonāca pārdošanā par 1 600 000 eiro, un bija viena no Liepājas augstākajām cenām par nekustamo īpašumu.

Saskaņā ar sludinājumu par šo cenu nekustamo īpašumu firma "Sandlers nami" (SIA "Sandlers") piedāvāja ēkas Vecajā ostmalā 24 – piecstāvu ēka ar telpu platību 3001,4 kvadrātmetri, Vecajā ostmalā 22 – divstāvu ēka ar griestu augstumu 4 metri un vairāk, telpu platība 1638 kvadrātmetri un Vecajā ostmalā 20 – vienstāva saimniecības ēkas ar platību 2238 kvadrātmetri.

Arī šobrīd internetā pieejamā informācija vēsta, ka komplekss Vecajā ostmalā tiek gan pārdots, gan tajā tiek piedāvāts nomāt telpas.

Portāls jau rakstīja, ka 2016.gadā pašvaldība bija izsludinājusi iepirkumu par telpām Jūrniecības muzejam. Iepirkumu komisija par labāko piedāvājumu Liepājas muzeja jūrniecības vēstures ekspozīcijai atzina bijušās veikala „Māja" telpas, ko īpašnieks piedāvāja iznomāt par 2 eiro kvadrātmetrā. Diemžēl, kā vēlāk izrādījās, nomas maksa ir mazākā daļa no visiem kopīgajiem maksājumiem, un pašvaldība atteicās no piedāvājuma, kā pārāk dārga.

2015.gadā Šličkovs Liepājā iegādājās arī veikalu un biroju ēku Malkas ielā 4, kas tagad arī ir pārdošanā.