Cik saprotams no preses un arī no bijušajiem īpašniekiem, tad SIA “MIG Holdings” ir ''apbērēts'' un tam izsniegta “miršanas apliecība”.

Noslēgusies vairākus gadus ilgusī SIA „MIG Holdings” bankrota procedūra. Tagad, kad dažam aizvainojuma, bet citam skaudības asara mazliet apžuvusi, manuprāt, būtu tieši laikā pavērtēt šīs nekutamo īpašumu attīstītājas kompānijas pienesuma bilanci mūsu pilsētai. Gan kultūrvēsturiskā, gan finansiālā ziņā.

Kopš 1998.gada esmu bijis klāt pie Kesenfeldu nekustamo īpašumu attīstīšanas “virtuves”. “Virtuves”, kura būtiski atšķīrās no citiem tā laika nekustamo īpašumu “ķēķiem” Liepājā. Tas bija likteņa piespēlēts un man interesants laiks. Šajā “virtuvē” bija vieta labu romānu cienīgām gan romantiskām, gan anekdotiskām, gan avantūristiskām, gan pragmatiskām ainām.  Vienīgais, kas šajā “virtuvē” iztrūka, bija vienaldzība pret Liepāju.
Manuprāt interesants kokteilis.

Pateicoties banku finansējumam un SIA “MIG Holdings” projektiem, liela daļa Liepājas vēsturiskā centra tika atjaunota.

Pašreizējā bilance, manuprāt, ir šāda: Latvijas “burbuļa” rezultātā zaudētāji bija gan bankas, gan “MIG Holdings” īpašnieki, toties ieguvēja ir Liepāja ar kvalitatīvi renovētām vēsturiskām mājām.

Tāpēc tiem, kam “latviskā asara” vēl nav notraukta un gribas caur Remesa rediģētajām slejām publiski izrādīt savu “pilsonisko svētumu” (kas noteikti ir lielāks nekā Romas pāvestam…), ieteiktu tomēr būt mazliet kautrīgākiem.

Kā piemēru varu minēt Liepājas domes finansiālo lietu virsvadītāju Fricberga kungu, kurš “KV” drukā nesen publiski “raudāja” par Kesenfelda “MIG Holdings” nenomaksātajiem simtstūkstošiem nekustamā īpašuma parādu un Liepājas smago ekonomisko stāvokli.

Vai tiešām Fricberga kungs, būdams domes finanšu guru, nav spējīgs aizdomāties līdz elementārām aritmētiskām sakarībām, proti, ka par  banku naudu renovētās vēsturiskās mājas “MIG Holdings” nav paņēmis sev līdzi kapā, bet daudzkārt palielinājis to kadastrālo vērtību, no kuras tiek aprēķināts nekustamā īpašuma nodoklis! Tie simts tūkstoši, kurus eventuāli pilsētas kase ir zaudējusi SIA “MIG Holdings” bankrota rezultātā, daļēji jau atmaksājušies, un vēl daudzkārt atmaksāsies tuvākajos piecos gados.

Varbūt Fricberga kungam lietderīgāk būtu vismaz klusībā paanalizēt finansiālo skaitļu sakarības, kāpēc Liepāja savā attīstībā ir tur, kur tā ir tagad?  Protams, ja Liepājas domes finanšu direktors Fricberga kungs spēj saprast ekonomiskās sakarības.