SIA "Liepājas teātris" dalībnieku sapulcē 1. septembrī nolemts, ka līdz brīdim, kamēr atklāta konkursa rezultātā tiks iecelta jauna valde, uz laiku valdes pienākumus pildīs līdzšinējā valdes locekle Eva Ciekurze, portālu informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Dalībnieku sapulcē tika skatīti vairāki jautājumi – izvērtēti otrā ceturkšņa finanšu un administratīvās darbības rādītāji, kā arī lemts par pagaidu valdes iecelšanu saistībā ar to, ka esošajiem valdes locekļiem 3. septembrī beidzas pilnvaru termiņš un ir nolemts sludināt atklātu konkursu uz valdes locekļu amatiem.

Līdzšinējais SIA "Liepājas teātris" valdes loceklis Herberts Laukšteins  atsauca savu kandidatūru pagaidu valdes locekļa amatam. Līdz ar to dalībnieku sapulce nolēma par pagaidu valdes locekli iecelt līdzšinējo valdes locekli Evu Ciekurzi ar nosacījumu, ka SIA "Liepājas teātris" valdes locekles amata pienākumi tiek pildīti līdz brīdim, kamēr kapitāldaļu turētājs konkursa rezultātā iecels jaunu valdi.

"Paldies līdzšinējiem valdes locekļiem par paveikto un Liepājas teātra darba organizēšanu daudzu gadu garumā. Liepājas teātris ir viens no pilsētas kultūras stūrakmeņiem, kura darbība kopumā spēcina ne tikai Liepājas un reģiona, bet visas valsts kultūras dzīvi. Visu liepājnieku un teātra skatītāju vārdā pasakāmies Herbertam Laukšteinam un Evai Ciekurzei par veltīto laiku un enerģiju kultūras nozares bagātināšanā, augsti novērtējam līdz šim paveikto," sacīja SIA "Liepājas teātris" kapitāldaļu turētājs, Liepājas valstspilsētas pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs.

Tuvāko dienu laikā tiks gatavota nepieciešamā dokumentācija atklāta konkursa izsludināšanai uz abiem valdes locekļu amatiem, kā arī nodrošināts nepieciešamais process jaunas valdes atlases rīkošanai.

Liepājas teātris ir vecākais joprojām pastāvošais latviešu profesionālais teātris Latvijā, kas dibināts 1907. gadā. Laika gaitā teātrim ir bijuši dažādi nosaukumi, pašreizējais tam ir kopš 1998. gada, kad Liepājas valstspilsētas pašvaldība kļuva par SIA "Liepājas teātris" vienīgo īpašnieci.