Ko dara Herberts Laukšteins, kopš 3.septembrī beidzās viņa līgums ar pašvaldību? – šādu jautājumu portāls irliepaja.lv ceturtdien, 7.decembrī, uzdeva Liepājas latviešu biedrības namā sastaptajam Liepājas teātra līdzšinējam valdes loceklim.


"No 1.novembra esmu atbildīgs par koncertdārza "Pūt, vējiņi!" vasaras programmu no maija līdz septembrim, un šobrīd to veidoju – sarunājos ar māksliniekiem, veidoju jaunu formātu, kurš nosacīti sauksies "Tikšanās pie galdiņiem zem abažūra", aicinu labus māksliniekus uz šīm tikšanās reizēm," pastāstīja Laukšteins.


Jautāts, vai tas nozīmē, ka par teātri ir aizmirsts, un viņš nav iesniedzis dokumentus atklātajam konkursam par teātra valdes locekļu amatiem, Laukšteins atbildēja: "Par to es tagad nerunāšu."


Jau vēstīts, ka SIA "Liepājas teātris" dalībnieku sapulcē 1. septembrī tika nolemts, ka līdz brīdim, kamēr atklāta konkursa rezultātā tiks iecelta jauna valde, uz laiku valdes pienākumus pildīs līdzšinējā valdes locekle Eva Ciekurze, kurai tāpat kā Laukšteinam pilnvaru termiņš beidzās 3.septembrī. 8. septembrī dalībnieku sapulcē nolēma, ka par otru pagaidu valdes locekli iecels SIA "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētāju Timuru Tomsonu.


3.novembrī pašvaldība beidzot izsludināja konkursu uz vakantajām Liepājas teātra valdes locekļu vietām. 30.novembrī konkursa komisija no 11 pretendentiem atlasīja sešus, kuri turpina sacensties par amatiem teātra valdē. 18.decembrī kandidāti tiks aicināti uz klātienes interviju.


Pretendentu izvērtēšanu veic septiņi komisijas locekļi: komisijas vadītājs SIA "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons, Teātra padomes priekšsēdētāja, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Zane Kreicberga, Latvijas Teātru darbinieku savienības priekšsēdētājs Ojārs Rubenis, Latvijas Leļļu teātra direktors un režisors Mārtiņš Eihe, pašvaldības iestādes "Kultūras pārvalde" vadītājs Juris Jirgens, Liepājas Centrālā administrācijas kapitālsabiedrību pārvaldības, uzraudzības un revīzijas daļas vadītāja Oksana Luce un personāla daļas vadītāja Aija Nelsone.