Par nebanku kreditētāja AS "DelfinGroup" lielākā akcionāra SIA "L24 finance" īpašnieku netieši ir kļuvis Kesenfeldu ģimenes uzņēmums SIA "ALI Investments", teikts "DelfinGroup" paziņojumā biržai "Nasdaq Riga", ziņo LETA.


Saskaņā ar "DelfinGroup" gada pārskatā publicēto informāciju "L24 finance" īpašumā ir 65,18% "DelfinGroup" akciju.


Savukārt pārējā "DelfinGroup" akcionāru struktūrā izmaiņas nav notikušas. Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs un uzņēmuma akcionārs Agris Evertovskis uzņēmumu kontrolē caur SIA "EC finance" un SIA "AE consulting", kā arī 3,5% uzņēmuma joprojām pieder "DelfinGroup" menedžmenta komandai - valdes locekļiem. 6.maijā Uzņēmumu reģistrā reģistrētas izmaiņas veidā kā Evertovskis īsteno kontroli uzņēmumā AS "DelfinGroup".


"Martā paziņojām par "DelfinGroup" plāniem veikt sākotnējo publisko akciju piedāvājumu (IPO) "Nasdaq Riga" biržā un šobrīd jūtam pieaugošu interesi no potenciālo investoru puses. Kesenfeldu ģimene "FinTech" nozarē darbojas jau ilgstoši un veiksmīgi. Tāpēc šādu stabilu un pieredzējušu ilgtermiņa akcionāru klātesamība uzņēmumam nozīmīgas izaugsmes laikā noteikti dos papildus pievienoto vērtību," paziņojumā biržai norāda Evertovskis.


Viņš piebilst, ka notikušās izmaiņas neko nemaina līdzšinējā uzņēmuma pārvaldībā.


"ALI Investments" līdzīpašnieks Aigars Kesenfelds paziņojumā biržai uzsver, ka "DelfinGroup" ir perspektīvs uzņēmums ar labiem un stabiliem finanšu rezultātiem, modernu korporatīvo pārvaldību. Uzņēmums darbojas perspektīvā tirgus segmentā un tāpēc Kesenfeldu ģimene veikusi šo ilgtermiņa finanšu investīciju stabili augošā un dividendes maksājošā uzņēmumā.


"Līdz šim manis pārraudzītie ģimenes uzņēmumi ir veikuši investīcijas vairākos nebanku kreditēšanas un "FinTech" uzņēmumos. Tie darbojas dažādās pasaules valstīs un tas ir palīdzējis uzkrāt vērtīgu starptautisku pieredzi šajā nozarē.


"DelfinGroup" ir pārliecinoša biznesa stratēģija un uzņēmums aktīvi strādā, lai jau šā gada otrajā pusē kļūtu par publisku akciju sabiedrību,

piesaistot papildus kapitālu, kas uzņēmumam pavērs vēl plašākas izaugsmes iespējas," paziņojumā skaidro Kesenfelds.


"ALI Investments" neplāno aktīvu iesaisti uzņēmuma pārvaldībā, tāpēc nekādas Kesenfeldu ģimenes iniciētas izmaiņas "DelfinGroup" vadībā vai stratēģijā nav paredzamas.


"ALI Investments" dalībnieki ir Aigars Kesenfelds, Linda Kesenfelde un Ivars Kesenfelds.


Darījuma summa un cita detalizētāka informācija netiek atklāta.


Lielākajam "DelfinGroup" akcionāram, padomes priekšsēdētājam un dibinātājam Evertovskim caur "EC finance" un "AE consulting" turpina piederēt 31,31% "DelfinGroup" akciju. Akcionāru īpašnieku struktūras izmaiņas "DelfinGroup" darbību neietekmē, nemainās arī uzņēmuma kontrole un patiesā labuma guvējs, kas turpina būt Evertovskis. Nemainīga paliek arī "DelfinGroup" valde un padome.


"DelfinGroup" koncerna ieņēmumi šogad pirmajā ceturksnī bija 6,018 miljonu eiro apmērā, kas ir pagājušā gada attiecīgā perioda līmenī, bet koncerna peļņa samazinājās par 22,6% un bija 804 210 eiro.


Jau vēstīts, ka "DelfinGroup" koncerna auditētais apgrozījums 2020.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājās par 9%, sasniedzot 23,7 miljonus eiro, vienlaikus koncerna peļņa pieauga par 11,4% un bija 3,9 miljoni eiro.


Tostarp 2020.gada pirmajā ceturksnī "DelfinGroup" koncerna ieņēmumi veidoja 6,021 miljonu eiro, bet koncerna peļņa bija 1,038 miljoni eiro.


Kompānija "DelfinGroup" reģistrēta 2009.gadā, un tās pamatkapitāls ir četri miljoni eiro. Līdz 2012.gada jūnija beigām kompānija strādāja ar nosaukumu "Lombards24.lv", bet tad mainīja nosaukumu uz "ExpressCredit". Savukārt par "DelfinGroup" kompānija pārtapa 2020.gada februāra sākumā. "DelfinGroup" patiesais labuma guvējs ir Agris Evertovskis. "DelfinGroup" obligācijas kotē "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".