Kompleksa Vecā ostmalā 22/23/24 īpašnieks Aleksandrs Šļičkovs iecerējis līdz gada beigām atvērt tā pirmo kārtu – izstāžu centru ēkā Vecā ostmala 24.
Par to portālu informēja Andris Skābe, kurš pārstāv SIA „Baltijas projekts”. Šo uzņēmumu bijušā kompleksa „Māja” pārbūvei un apsaimniekošanai izveidoja tā jaunais īpašnieks Krievijas pilsonis Aleksandrs Šļičkovs.
Pēc Skābes sacītā, šī kompleksa ēka Vecajā ostmala 24, kas ir arhitektūras piemineklis, prasa vismazāko iejaukšanos un pārbūvi, tāpēc to atvērt plānots vispirms. „Tur atradīsies vairākas izstāžu telpas, kā arī sabiedriskās ēdināšanas iestāde.”
Nākamā kārtā iecerēts atvērt kompleksa pagalmā uzbūvētu lodes formas jaunceltni, kurā atrastos tā sauktais eksperimentāriums, tostarp arī planetārijs.
Īpašniekam ieceru esot daudz, piemēram, tas, ka viņš ir Eiropas Parateikvando (teikvando – korejiešu cīņas sports) asociācijas prezidents, kas apvieno sportistus ar fiziskiem traucējumiem, licis aizdomāties par īpašu izstāžu zāli neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem, kurā eksponāti būtu sataustāmi, nevis saredzami.
„Pakāpeniski, vairāku gadu garumā, „iedarbināsim” visu Izstāžu, izziņas un izklaides centra kompleksu,” pastāstīja Skābe.
Jau informējām, ka pēc SIA „Baltijas projekts” pasūtījuma sešas uzaicinātas arhitektu komandas no Latvijas un Lietuvas izstrādāja skiču projektus kompleksa Vecā ostmala 22/23/24 pārbūvei par izstāžu, izziņas un izklaides centru.
Pirmo prēmiju un īpašnieka simpātijas konkursā ieguva lietuviešu projekts „Liepāja Brīnumzeme”, kura autori ir Liepājas kaimiņi – Klaipēdas biroja „UKA” arhitekti Manta Daukša vadībā.
Daukšis portālam atzina, ka daudzus gadus ar bērniem labprāt braucot uz Liepāju, pēdējos gados īpaši priecājoties par krāsainajiem bruģa segumiem, pretstatā Klaipēdas pelēkajiem betona bruģīšiem.
Spilgts ir arī „UKA” piedāvātais bijušā kompleksa „Māja” pārveides piedāvājums. „Tādu es redzu pilsētu,” saka Daukšis.
Viens no nosacījumiem visiem projektētājiem, kas piedalījās konkursā, bija piedāvāt idejas kanālmalas labiekārtojumam „Mājai” piegulošajā daļā.
„UKA” piedāvājums ir padarīt krastmalu drošāku, pārveidojot stāvo krastu lēzenā, tā, lai droši varētu pieiet ūdens malai.
Pēc Daukša sacītā, „UKA” arī Klaipēdā realizējusi virkni labiekārtojuma projektu, viņi arī projektējuši Klaipēdas drāmas teātra renovāciju, bet nesen birojs uzvarēja konkursā par Šilutes centra labiekārtošanu. Tieši tas arī bija piesaistījis konkursa organizētāja Jāņa Dripes uzmanību, kurš „UKA” uzaicināja startēt Liepājas konkursā.
Liepājas galvenais arhitekts Indulis Kalns, kurš piedalījās konkursa žūrijas darbā, portālam atzina, ka viņa simpātijas ieguvis Rīgas biroja „Arhis” piedāvājums.
„Arhitektoniski tīrāks, samērīgāks, bez megaterasēm un tiltiņiem...”
Kalns atzinīgi vērtēja konkursa rīkošanu: „Tā ir laba zīme pārējiem investoriem un nekustamo īpašumu attīstītājiem – ka var arī šādi risināt. Neatminos, vai kāds privātais investors ir tērējis gana lielu summu, lai organizētu šādu konkursu. Jāsāk domāt, vai pat Rīgā kas līdzīgs bijis...”