Papildināts. 14. februārī koncertzālē "Lielais dzintars" norisinājās "Liepājas Kultūras balva 2018" atraktīvā un žilbinošā apbalvošanas ceremonija.

Gada balvu kultūrā saņēma desmit spilgtākie notikumi, bet balvai bija pieteikts rekordliels pretendentu skaits – 66.

Par galveno notikumu Kultūras pārvaldes izveidotā žūrija atzinusi Liepājas muzeja izstādi "Liepājas brīvības stāsts", kura veidošanā muzejs iesaistīja arī 50 liepājnieku ģimenes. Līdz ar to var teikt, galveno kultūras balvu kopā ar mēra Jāņa Vilnīša uzrunu saņēma arī pussimts liepājnieku ģimeņu. Tiesa, krāšņo un atraktīvo balvu pasniegšanas notikumu gan redzēt viņiem nebija lemts (varbūt citgad Kultūras pārvalde varētu noorganizēt TV tiešraidi?).

Žūrija par "Liepājas Kultūras balvas 2018" cienīgiem dažādās nominācijās atzinusi arī "Austras istabu", rakstnieci un dzejnieci Janu Egli par viņas jaunāko grāmatu "Svešie" (pretendē arī uz Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu "Kg kultūras"), projekta "Liepājas ezera mūzikas" jeb Liepaja Lake music" īstenotājus, Bērnu un jauniešu centra "Vaduguns" kora studiju "Mirgo", koncertuzveduma "Liepāja izAICINA" veidotājus, LiepU Kurzemes Humanitārā institūta pētnieci Daigu Straupenieci par pētījumu "Latviešu valoda Lietuvā – Būtiņģē un Sventājā", koncertzāli "Lielais dzintars", Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskolu, aģentūru "Laba mūzika" par Andra Nelsona diriģētā Leipcigas "Gewandhaus" orķestra un Kristīnes Opolais koncertu, kā arī jau pieminēto Liepājas muzeju.

Šogad Kultūras balva tika pasniegta jau astoto reizi.

Pēc irliepaja.lv publikācijas par balvas pasniegšanu domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāj Zita Lazdāne portālam sacīja:

"Nākamajā gadā noteikti būs tiešraide "Kultūras gada balvai". Bija doma arī šogad, bet ceremonija bija tik krāšņa un daudzveidīga, ka ņemot vērā to, ka visu kultūras pārvaldes rīkoto pasākumu kvalitāte ir augstā līmenī, arī šī pasākuma tiešraidei bija tādai jābūt un nepietiktu tikai ar vienu kameru. Lai visu pilnvērtīgi atspoguļotu un pārraidītu labā līmenī skatītājiem, būtu nepieciešamas kā minimums trīs kameras – kopskatiem, tuvplāniem, detaļām un arī pults un skaņu režisori, kas visu šo miksētu. Izmaksas tādai tiešraidei ir diezgan lielas (pāris tūkstoši eiro) un šogad tādu nevarēja atļauties.

Ņemot vērā to, ka nu jau šī balvas pasniegšana tiešām ir kļuvusi par ļoti krāšņu ceremoniju ar ko paši lepojamies, nākamajā gadā noteikti būs arī tiešraide.

Agrāk šī balvas pasniegšana tiešām bija paredzēta tikai pašiem kultūras darbiniekiem un tā bija neliela. Šogad tā kļuvusi jau par vienu no pilsētas zīmola pasākumiem, tādēļ ir svarīgi, lai to redz pēc iespējas lielāks cilvēku skaits, jo klātienē to var vērot tikai nedaudz virs 200 cilvēkiem".

Papildināts ar Kultūras pārvaldes oficiālo informāciju.
Ceturtdien, 14. februāra vakarā, svinīgā un līdz šim koncertzālē "Lielais dzintars" neredzēti krāšņā ceremonijā, tika apbalvoti desmit spilgtākie un nozīmīgākie 2018. gada Liepājas kultūras dzīves notikumi un personības.

"Kultūra nav tikai vaļasprieks vai lieka greznība, tā ir mūsu pilsētas dzīvības elpa. Patiess prieks, ka Liepājā kultūra ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu un visos līmeņos ir izpratne par tās nepieciešamību un nozīmi. Paldies ikvienam, kurš ar savu darbu, enerģiju un praktisku ideju realizāciju veido un stiprina Liepājas kultūru, kā arī 2018. gadā deva būtisku ieguldījumu mūsu pilsētas kultūras dzīves veicināšanā un attīstībā," sacīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts simtgades norisēs titulu "2018. gada notikums kultūrā" saņēma Liepājas muzejs par nozīmīgu darbu ekspozīcijas "Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā" un izstādes "Liepājas brīvības stāsts" izveidē.
Ar apbalvojumu "Liepājas Kultūras balva 2018" tika godināti:
kncertzāle "Lielais dzintars" par jaunu pasākumu sēriju "Bērniem un jauniešiem" un "Personīgi" ieviešanu, kā arī izcilu koncertu sērijas "Pasaule Lielajā dzintarā" sezonu;
koncertaģentūra "Laba mūzika" par izcilu kultūras notikumu – "Andris Nelsons. Kristīne Opolais. Leipcigas Gewandhaus orķestra koncerts";
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola par mūsdienīgas un profesionālas konceptizstādes "Es būšu...!" realizāciju;
"Liepaja Lake Music" radošā komanda par jaunu iniciatīvu Liepājas kultūras tūrisma attīstīšanā;
Daiga Straupeniece par valodniecībā unikālu un kultūrvēsturiski nozīmīgu monogrāfiju "Latviešu valoda Lietuvā – Būtiņģē un Sventājā";
Jana Egle par augstvērtīgu stāstu krājumu "Svešie jeb miļeņkij ti moi";
Austras biedrība par jaunas kultūrtelpas "Austras istaba" izveidi un darbību;
Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vokālais ansamblis "Mirgo" par izaugsmi un starptautiskiem panākumiem 2018. gadā;
koncerta "Liepāja izAicina" radošā komanda par oriģinālideju un jauniešu iesaisti lielkoncerta īstenošanā.

Veiksmīgai turpmākās darbības nodrošināšanai un attīstības veicināšanai, papildu apbalvojumam "Liepājas kultūras balva 2018", tika piešķirtas arī naudas balvas. Prēmiju 600 eiro apmērā saņēma Daiga Straupeniece, 600 eiro prēmiju ieguva Jana Egle, 1500 eiro naudas balvu saņēma Austras biedrība un 1500 eiro prēmiju piešķīra Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vokālajam ansamblim "Mirgo".

Iesniegtos pieteikumus "Liepājas Kultūras balvai 2018" izvērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, "Liepājas Kultūras balva 2017" laureāte, Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta pētniece, teātra zinātniece Vēsma Lēvalde, komponists Jānis Strazds, koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane un laikraksta "Kurzemes Vārds" projektu vadītāja Anda Pūce.

Desmit spilgtākie kultūras notikumi un personības saņēma mākslinieka Roberta Mežaiņa izgatavotās statuetes. Statuetēs vērojama laikmetīga interpretācija par latviešu tautas instrumentu – trejdeksni, to uzlūkojot kā Liepājas ģerbonī attēloto liepu. Statuetē akcentēti trejdekšņa trīs līmeņi, kas raksturo pagātni (kultūrvēsturiskās tradīcijas), tagadni (mūsdienu kultūras dzīvi) un nākotni (inovācijas). Visas šīs kultūras vērtības notur koka pamatne ar uzrakstu "Liepājas Kultūras balva 2018".

Šogad Kultūras balva tika pasniegta jau astoto reizi. Gadu gaitā Liepājas Kultūras balva kļuvusi par pilsētas kultūras dzīves sastāvdaļu un nozīmīgu izcilības un kultūras kvalitātes izaugsmes veicinātāju.