Šā gada Liepājas Kultūras balvas apbalvošanas ceremonija bija veidota kā teātra izrāde un galveno varoņu lomās iejutās arī Kultūras balvas laureāti. Kā pārsteigums katram, kurš izbaudīja ceremoniju klātienē, apbalvojumus saņēma deviņi laureāti, kā arī tika pasniegta liepājnieku simpātiju balva un Liepājas domes priekšsēdētāja balva.
 
Izrāde tika veidota pēc Matīsa Budovska iestudējuma "Dziesmu svētki" principa, izspēlējot dažādas ainas, kas rezultātā aizveda līdz laureātu apbalvošanai.

"Liepājas Kultūras balva kā tradīcija ir izaugusi no vienkāršas vēlmes un apņemšanās izcelt un stiprināt izcilību kultūras notikumos un ar apbalvojumu pievērst uzmanību un norādīt, ka kultūrā biežāk vai faktiski vienmēr uzmanība jāpievērš tieši kvalitātei un pēctecībai," uzsver Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens. "Liepājas kultūras dzīvē joprojām top arvien jauni notikumi gan kā spilgti akcenti, gan tādi, kas kļūst par tradīciju," piebilst pārvaldes vadītājs, raksturojot Kultūras balvas laureātus.


"Liepājas Kultūras balvai 2023" kopumā iesniegti 34 pieteikumi. Žūrijas vērtējumā tika izvēlēti deviņi laureāti.


Lai arī Kultūras balvas ikgadējais sarīkojums kļūs aizvien mazbudžetīgāks, no Latviešu biedrības nama lielās zāles līdz koncertzālē "Lielais dzintars" esošajai teātra Mazajai zālei, pateicoties vietējiem spēkiem – Rasas Bugavičutes-Pēces scenārijam, Liepājas Leļļu teātra mākslinieciskajam vadītājam, režisoram Edgaram Niklasonam un Liepājas teātra lielisko aktieru Sanda Pēča un Gata Malika profesionalitātei, uz šā gada Kultūras balvas sarīkojumu lūgtajiem nebija ne jāskumst, ne jāgarlaikojas. Bet tie, kuri turēja roku uz pulsa, sekojot ceremonijas teksta tiešraidei Kultūras pārvaldes Facebook kontā un Instragram stāstos, jau paši to zina.
 
Savukārt tos, kuri 29.februārī nesekoja līdzi 13. Liepājas Kultūras balvas pasniegšanas ceremonijai, zināšanai konkursa žūrijas izvēlēto, liepājnieku un mēra simpātijas balvas saņēmēju saraksts:

"Kultūras Gada balvu 2023" un prēmiju 2200 eiro apmērā saņēma SIA "Liepaja Music" par ieguldījumu Liepājas kultūrā, ar jaunu un inovatīvu saturu attīstot kultūrvietu "Pegaza pagalms";


"Kultūras balvu 2023" un prēmiju 1000 eiro saņēma Harijs Ločmelis par "Jazz Valhalla" koncertu sērijas īstenošanu, iedzīvinot jaunu džeza kultūras un tradīcijas vietu Liepājā;


"Kultūras balvu 2023" un prēmiju 1000 eiro saņēma rakstniece Andra Manfelde par augstvērtīgām grāmatām "Poēma ar mammu" un "Vai mamma mājās?".


Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa simpātiju balvu 2023 saņēma Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģents Jēkabs Ozoliņš par kormūzikas tradīcijas stiprināšanu Liepājā un Kurzemē. Atgādināsim, ka šāda balva tika pasniegta trešo reizi, un iepriekš mērs to piešķīra nodibinājumam "Liepāja 2027" un jaunākajam Liepājas aktierkursam un tā pedagogiem.

"Kultūras balvas 2023" saņēmēji:
koncertzāle "Lielais dzintars" par starptautiskā projekta "Mākslu laboratorija "CirqueMusique"" īstenošanu, popularizējot laikmetīgo mūziku un cirku jauniešiem Liepājā un Latvijas reģionos;


Matīss Budovskis par debiju režijā profesionālajā teātrī ar izrādi "Dziesmu svētki" Liepājas teātrī;


biedrība "Baringtons K2" par kamermūzikas koncertu cikla "Rudens noskaņas Karostā" īstenošanu Karostas kamerzālē;


Anna Priedola par sociāli nozīmīgas tēmas aktualizēšanu, īstenojot izstādi "Piena dienasgrāmatas. Demence statistikā un stāstos";


Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai par vērtīgu pieredzējuša amatnieka un topoša dizainera sastapšanos ekspozīcijā "DIZAINēšana";


Jānis Ivuškāns par radošās darbības daudzveidību un paveikto 2023. gadā Liepājas un Latvijas mērogā;

"Liepājnieku simpātijas balvu 2023" par Liepājas kultūras tēla veidošanu un popularizēšanu ārvalstu viesiem, organizējot unikālus pilsētas iepazīšanas pasākumus, saņēma SIA "Šarmants".


Kultūras balvas žūriju vadīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns un tajā darbojās Hoijeres kundzes viesu nama vadītāja Ieva Dzintare, žurnāliste Liba Mellere, māksliniece Agnese Kaupere, čelliste un mūzikas pedagoģe Dita Barona, aktrise un režisore Dita Lūriņa-Egliena, kā arī Kultūras attīstības biedrības "Tapala lapa" valdes locekle un producente Ivonda Vilsone.