Prokurora darbnespējas dēļ trešdien, 2. februārī, Kurzemes rajona tiesā paredzētās krimināllietas, kurā apsūdzēts uzņēmējs Guntis Šalts, izskatīšana atlikta līdz marta vidum, portāls irliepaja.lv uzzināja tiesā.


Šajā lietā Šalts apsūdzēts pēc Krimināllikuma 99. panta "Atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšana". Apsūdzība celta pēc 99. panta otrā daļas par "atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm".


Sods par šādu noziegumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.


Šomēnes Guntim Šaltam paredzēta vēl viena tiesas sēde citā lietā. 23. februārī tiesnese Anita Eglija skatīs lietu, kurā Šalts apsūdzēts pēc Krimināllikuma 177. panta "Krāpšana automatizētā datu apstrādes sistēmā".


Apsūdzība celta pēc 177. panta pirmās daļas "Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu, vai citu mantisku labumu iegūšanu,

apzināti ievadot automatizētā datu apstrādes sistēmā nepatiesus datus, lai ietekmētu tās resursu darbību (datorkrāpšana)".


Sods par šādu noziegumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.


Lieta Kurzemes rajona tiesā saņemta pērn 1. decembrī.


Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB)  veiksmīgi pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu, kas tika sākta pēc SIA "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētāja Gunta Šalta iesnieguma un tam sekojošās KNAB pārbaudes uzņēmumā "Liepājas namu apsaimniekotājs". Galu galā uz apsūdzēto sola nonāca pats Guntis Šalts.