Kurzemes apgabaltiesas tiesnese Ināra Rozīte pēc 31.augusta sēdes, kurā bija paredzēts skatīt apelācijas sūdzību par rajona tiesas lēmumu attaisnot uzņēmēju Gunti Šaltu, nozīmējusi lietas izskatīšanu 20.decembrī. Šajā datumā plānotas tiesu debates.


Portāls irliepaja.lv jau vēstīja, ka pērn 8.decembrī, Kurzemes apgabaltiesas tiesnese Ināra Rozīte sakarā ar iesniegto apelācijas sūdzību bija paredzējusi pārskatīt krimināllietu, kurā tika apsūdzēts SIA "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētājs Guntis Šalts, kuru Kurzemes rajona tiesa attaisnoja.


Šalts bija apsūdzēts pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas – par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu. Cietusī šajā gadījumā ir SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" (LNA).

Pirmās instances spriedumu bija pārsūdzējuši un lūguši taisīt jaunu nolēmumu gan Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras (NNVIDIP) prokurors Kaspars Čīma, gan advokāts Didzis Vilemsons, norādot, ka pirmā instance nav objektīvi un vispusīgi izvērtējusi pierādījumus, tendenciozi piešķirot lielāku uzticamību aizstāvības argumentiem.


Prokurors 8.decembra tiesas sēdē atzina, ka, uzzinot par SIA "Ekovalis Latvija" likvidāciju, apsūdzība ir grozīta un prokuratūra uztur spēkā tikai to daļu, kas attiecas uz Gunti Šaltu, bet ne uzņēmumu. Diemžēl tiesa no prokuratūras vēl nebija saņēmusi grozīto apsūdzību, tāpēc nākamo sēdi tiesnese Rozīte nozīmēja 27.janvārī, bet pēc tam – 15. augustā, kas Šalta veselības stāvokļa dēļ nenotika.


Jau ziņots, ka Šalta vadītais uzņēmums "Ekovalis Latvija" uzvarēja virknē "LNA" izsludināto iepirkumu par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju, taču piecos gadījumos "LNA" līgumus lauza, jo "Ekovalis Latvija" nespēja iekļauties noteiktajos būvdarbu termiņos. Neilgi pēc tam, atsaucoties Šalta iesniegumam, namu apsaimniekošanas uzņēmumā ieradās KNAB izmeklētāji, kuri pēc tam lietu nodeva NNVIDIP, kas izvirzīja apsūdzību Guntim Šaltam.