Nams Lielā ielā 1, ar kura renovāciju lepojas "Ekovalis Latvija", arī netika pabeigts laikā, un uzņēmumam nācās maksāt sodu.


Šķetinot nama Ventas ielā 6 un vēl četru namu renovācijas procesa samezglojumus un mēģinot saprast, kāpēc darbi netika līdz galam paveikti un kāpēc pasūtītājs – namu apsaimniekošanas uzņēmums "Liepājas namu apsaimniekotājs" (LNA) – lauza ar ģenerāluzņēmēju SIA "Ekovalis Latvija" noslēgtos līgumus, portāls irliepaja.lv uzrunāja Liepājā reģistrētā uzņēmuma SIA "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētāju Gunti Šaltu, vairākus "Ekovalis Latvija" apakšuzņēmējus un partnerus.


Vaicāts, kā šobrīd klājas uzņēmumam, Guntis Šalts saka: "Ir tiesiskās aizsardzības process... Pagaidām..." Pavasarī esot bijuši finansiāli sarežģījumi. Tad arī apakšuzņēmējs vienas dienas laikā pie mājas Ventas ielā 6 noņēmis sastatnes. Rezultātā mājas iedzīvotāji gribējuši lauzt līgumu, bet pēc sarunām iedzīvotāji tomēr piekrituši turpināt sadarbību ar "Ekovalis Latvija".


"Likās, ka pārliecināju..."

Materiāli esot bijuši sapirkti, bijis arī apakšuzņēmējs, kas piekritis darbu turpināt. Taču pasūtītājs tomēr līgumu lauzis.  


Jā, termiņus "Ekovalis Latvija" kavējis, nenoliedz Šalts. Taču "arī Lielās ielas 1 termiņus kavēju, tomēr renovāciju pabeidzām, soda naudas nomaksājām, ar kavēšanos pabeidzām arī Atmodas bulvārī 10A.  Būtu pabeidzis arī šīm mājām..."


Vaicāts par saņemtajiem avansa maksājumiem (saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem darbu veicējam pienācās avanss 15% apmērā no līguma summas), Šalts stāsta, ka daļu tiešām esot saņēmis, "bet ne par visām mājām".  Pēc Šalta sacītā "avansi ir apdrošināti, LNA un iedzīvotāji visu naudu ir saņēmuši atpakaļ".


"Ja LNA kaut ko nav saņēmis, tad tā ir viņu pašu neizdarība, piemēram, par Dārza ielu 3 LNA laikā neiesniedza prasību apdrošinātājam".


Vaicāts, vai ir norēķinājies ar apakšuzņēmējiem, "Ekovalis Latvija" vadītājs saka: "Tās ir mūsu un apakšuzņēmēju attiecības, arī tās iedzīvotājus neskar!" Šie jautājumi šobrīd tiekot risināti, bet "kādam jau pretenzijas būs".


Šalts visās neveiksmēs vaino LNA un tā valdes priekšsēdētāju Arti Rimmu, kuram "Ekovalis Latvija" vadītāja ieskatā "kā minimums, vajadzētu atkāpties no amata", bet, runājot par Dārza ielu 3, kas gandrīz esot bijusi pabeigta, Šalts uzskata, ka līguma laušana ar viņa vadīto uzņēmumu "ir ļaunprātība no LNA puses". Viņaprāt, arī tas, ka trīs citas mājas "nedēļas laikā nolēma lauzt līgumus" ir LNA pirksts, nevis nejauša sakritība.


Par savu uzņēmumu Šalts saka: "Nevienu brīdi neapgalvoju, ka esam balti un pūkaini, bet mēs būtu pabeiguši un visu nomaksājuši..."


"Puika pārrēķinājās..."
Saraksts ar partneriem un apakšuzņēmumiem, ar kuriem "Ekovalis Latvija" nav norēķinājies, sniedzas otrajā desmitniekā. Starp šiem uzņēmumiem ir gan būvmateriālu piegādātāji, gan dažādu pakalpojumu sniedzēji – "Vektra-21", "Ceresit", "BL inženiertīkli", "Elnetworks", "Fraktal Bau", "Komunāltehnika Z", "Kurši", "Eko Kurzeme", "BCS noma" un citi.


"BCS noma" pārstāvis, lūgts komentēt attiecības ar SIA "Ekovalis Latvija", vārdos ir skops. "Nekas spīdošs..." ir vienīgā atbilde.


Apkures sistēmu uzstādītājas SIA "Vektra-21" vadītājs Normunds Kupšis pastāsta, ka "Ekovalis Latvija" palicis uzņēmuma parādā "ļoti lielas summas", un šobrīd notiekot "tiesu darbi".


Arī citi nav pārāk runīgi un arī nevēlas, ka viņus sauc vārdā ("Man vēl šajā pilsētā ir jādzīvo"). Lūk, daži anonīmi izteiktie komentāri:


"Mūsu saistības nav beigušās. Tāpat kā visiem..." un "Drusku par dziļu izracis sev bedri..."


"Kopš viņiem atņēma visus objektus, ar mums nerunā. Ne ar vienu nav norēķinājies."

Viens no uzrunātajiem saka: "Puika pārrēķinājās. Domāja, ka nu tikai ņems vienu objektu pēc otra un miljoni kritīs kā no gaisa. Bet pieredzes nekādas. Laikā negāja ne ar vienu runāt, nemeklēja palīdzību. Aizrijās, jo pārāk lielu kumosu paķēra..."


Viens no uzņēmējiem norāda arī uz Latvijas likumu nepilnībām: "Neviens nav personīgi atbildīgs. Ja tā būtu, tad neskrietu un neķertu tik daudz to objektu..."


Redakcijas piebilde. Savu skaidrojumu par situāciju portālam irliepaja.lv sniegt apsolījis arī LNA valdes priekšsēdētājs Artis Rimma, viņa teikto publicēsim tuvākajā laikā.