Turpinot gatavot Liepājas pieteikumu "Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027" titula iegūšanai, paši liepājnieki tiek aktīvi iesaistīti sagatavošanās procesā. Viena no sabiedrības līdzdalības formām bija iespēja pašiem iedzīvotājiem atklāt tās sajūtas, kas viņiem ikdienā rada mieru un kas tieši otrādi – radošu nemieru. Liepājnieku miers un nemiers trīs vakarus pēc kārtas būs atspoguļots uz Lielās ielas 1 ēkas sienas, vēsta liepaja.lv.

"Liepājas pieteikuma gatavošanā dalībai Eiropas kultūras galvaspilsētā mums daudz palīdz un līdziesaistās paši liepājnieki – novērtējot ne tikai esošo situāciju un sniedzot priekšlikumus nākotnei, bet arī daloties savās idejās mākslinieciskās programmas izveidē, sabiedrības iesaistes aktivitātēs un arī kopējā pieteikuma stratēģijas izveidē. Gala rezultāts būs redzams pieteikumā, kas vēl top, bet jau līdz tā pabeigšanai vēlējāmies padalīties ar pašu liepājnieku priekšstatiem, kas viņiem ikdienā rada mieru un kas nemieru, jo mūsu pieteikuma koncepcija būs stāsts par Liepājas pretmetiem," atklāja Liepājas pieteikuma titulam "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027" projekta vadītāja Inta Šoriņa.

Liepāja savā būtībā vienmēr bijusi pretstatu pilsēta, bet pat neatkarīgi no dzīvesvietas, mēs ikviens ikdienā nepārtraukti atrodamies stāvoklī starp vairākiem pretmetiem – starp mieru un nemieru, darbību un bezdarbību, steigu un rāmu būšanu, ātrumu un bremzēm, baltu un melnu, prieku un bēdām. Pilnvērtīgi dzīvot nozīmē spēt saglabāt līdzsvaru starp šiem pretmetiem. Šo tēmu Liepāja vēlas pastāstīt plašāk un pamatīgāk arī Eiropas iedzīvotājiem.

Aicinājām liepājniekus dalīties savās sajūtās un emocijās, kas viņiem ir miers un nemiers! Iedzīvotāji zīmēja un aprakstīja, kā izjūt un ar ko asociējas šie divi vārdi – kur, kad un kā Liepājā visdziļāk izjūti mieru, un kur tieši otrādāk – nemieru.

Atsaucība bija liela un rezultātus projekcijās varēs vērot no 1. līdz 3.aprīlim, laika posmā no pulksten 20.30 līdz pulksten 23.00 uz Lielās ielas 1 ēkas sienas.