Atbildot uz portāla irliepaja.lv jautājumiem par daudzdzīvokļu mājas Dārza ielā 3 fasādes krāsojumu (sākumu sk. ŠEIT), būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, raksta:

"Iekškvartāla padomju laika būvniecības objektu ārējās apdares un krāsu risinājumus TIAN (Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi – pilsētas Teritorijas plānojuma sastāvdaļa) neregulē, izvēli izdara pasūtītājs sadarbībā ar savu projektētāju. Bāriņu ielas posmā starp Baznīcas ielu un Dārza ielu daļēji zaudēta vēsturiskā apbūve, tāpēc pagaidām nams Dārza ielā 3 ir pārredzams no Bāriņu ielas, bet,


atjaunojoties apbūvei Bāriņu ielā 23 un Bāriņu ielā 19, kur iecere jau tiek izstrādāta, nams vairs nebūs aktīvs ielas ainavā.

Ievērojot minēto, ēkas fasāžu krāsu risinājumam netika izvirzītas īpašas prasības".

Dārza 3 renovācijas projekta autore arhitekte Agita Lieģe portālam irliepaja.lv sacīja, ka ēkas fasādes pamattoņi tikuši saskaņoti būvvaldē, un pret košākām krāsām iebildumi nav bijuši.


"Piekrītu, ka balkonu apšuvumi ir par agresīvu. Tie nebija tik jiftīgi domāti,

tonis bija iecerēts mierīgāks, pastelīgāks," atzina Lieģe.


Pēc arhitektes sacītā pirms fasādes krāsošanas būvnieks uztaisījis kontrolkrāsojumus, ko apskatījuši gan mājas iedzīvotāji, gan arhitekte, un tie visiem patikuši.


"Balkona apšuvuma – kompozītmateriāla plākšņu – krāsojums netika parādīts, taču pieļauju, ka finanšu institūcija "Altum" prasa strikti ievērot terminus, un būvniekam vienkārši pietrūka laika."


Renovācijas projekta pasūtītāja – SIA "LNA" – arī atzinusi, ka apšuvuma materiāla krāsu tonis katalogā atšķīries no materiāla krāsas, lai gan kods bijis pareizs.


Arhitekte mierina, ka laika gaitā jebkurš materiāls, kas pakļauts ultravioleto staru ietekmei izbalo, un arī balkonu apšuvums nebūs tik agresīvs, turklāt vasarā, kad viss būs zaļš un ziedēs, izskatīsies citādāk.