Daugavpilij, Liepājai, Rēzeknei, Jelgavai un Ventspilij katrai ar blakus esošo novadu būs jāsaskaņo kopīga attīstības programma, paredz Saeimā ceturtdien otrajā lasījumā atbalstītie likuma grozījumi, ziņo LETA.


Noteikts, ka šīm valstspilsētām ar tuvējo novadu būs jāveido kopīga sadarbības institūcija, lai nodrošinātu kopēju integrētu ilgtspējīgas attīstības stratēģiju un attīstības programmu izstrādi visai teritorijai.


Šāds nosacījums attieksies uz Daugavpils valstspilsētu un pašvaldībām, kas veido jaunizveidojamo Augšdaugavas novadu, Liepājas valstspilsētu un pašvaldībām, kas veido jaunizveidojamo Dienvidkurzemes novadu, Rēzeknes valstspilsētu un pašvaldībām, kas veido jaunizveidojamo Rēzeknes novadu.


Tāpat šāds nosacījums noteikts Jelgavas valstspilsētai un pašvaldībām, kas veido jaunizveidojamo Jelgavas novadu, kā arī Ventspils valstspilsētai kopā ar Ventspils novadu.


Grozījumi attiecībā uz visām pašvaldībām paredz, ka vietējās pašvaldības attīstības programmas investīciju plānā jāiekļauj attīstības projekti ar izmaksām 50 000 eiro vai vairāk. Investīciju plānā būs jāiekļauj arī projekti tādā pašā vērtībā, kurus plānots īstenot vairākām pašvaldībām kopīgi.


Paredzēts arī noteikt: ja teritorijas plānojuma vai lokālplānojuma izstrādē tiks konstatētas novēršamas neatbilstības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija varēs izvirzīt nosacījumus, pēc kuru izpildes varēs sākt šī plānošanas dokumenta īstenošanu.


Izmaiņas paredzēts veikt Teritorijas attīstības plānošanas likumā.