Darbu turpināšanos gaida arī Ventas ielas 6. nama dzīvokļu īpašnieki.


Vairāku namu dzīvokļu īpašnieki joprojām gaida, kad tiks turpināti iesāktie, bet pārtrauktie māju siltināšanas darbi, jo Liepājas namu apsaimniekotājs (LNA) lauza līgumus ar būvnieku – SIA "Ekovalis Latvija".


Šie nami ir Aldaru ielā 8, Viršu ielā 1, Dārza ielā 3, Ventas iela 6 un Dzintaru iela 97/99.


Marta sākumā LNA valdes loceklis Artis Rimma portālam irliepaja.lv stāstīja, ka SIA "LNA" iepirkumā atradis būvniekus divām no piecām mājām, kuru renovācija pērn netika pabeigta. Kāda ir situācija šobrīd, portālam irliepaja.lv skaidroja LNA pārstāve Ieva Puka:


"Būvniecības darbi pagaidām atsākti vienā no piecām mājām (renovācijas darbu līgumi tika lauzti pagājušā gada jūlijā, augustā un oktobrī). Tā ir māja Viršu ielā 1. Šīs mājas siltināšanas darbu turpināšanai pieteikumus iepirkumam iesniedza četri pretendenti. Būvdarbu veikšanas līgums parakstīts aprīlī ar uzņēmumu "IGA-4". Būvniecības darbi jau uzsākti, un tos plānots pabeigt šogad."


Līgums ar "IGA-4" noslēgts 16. martā par 103 679,91 eiro.


Par mājas Aldaru ielā 8 siltināšanas darbu veikšanu LNA saņēmis trīs pretendentu pieteikumus, Dārza ielā 3 – četru, Ventas ielā 6 – trīs un Dzintaru ielā 97/99 – arī trīs.


Izvērtējot iepirkumam pieteiktos piedāvājumus, par mājas Aldaru ielā 8 renovācijas darbu veicēju ir izvēlēta SIA "Mūrnieks". Potenciālā līguma summa – 45 680,41 eiro. Tāpat, izvērtējot iepirkumam pieteiktos piedāvājumus, par mājas Dārza ielā 3 renovācijas darbu veicēju 18. maijā ir izvēlēta SIA "Odeta AG". Piedāvātā siltināšanas darbu cena – 99 394,83 eiro.


Pēc Pukas sacītā, šobrīd iepirkuma rezultāti iesniegti saskaņojumu saņemšanai finanšu institūcijā "ALTUM". Plānots, ka būvniecības darbu veikšanas līgumi par abām mājām tiks parakstīti jau jūnijā.


"Vēl nav pieņemti lēmumi par Ventas ielas 6 un Dzintaru ielas 97/99 māju siltināšanas darbu veicējiem. Šobrīd notiek precizējošu jautājumu apmaiņa ar potenciālajiem būvniekiem. Ja piedāvājumi tiks novērtēti kā atbilstoši, tālāk pieņemtais lēmums tiks saskaņots ar māju pārstāvjiem, pēc tā saņemšanas iesniegts izvērtēšanai "ALTUM" un tikai pēc tam tiks slēgts līgums ar būvnieku. Pirms būvdarbu uzsākšanas vēl arī nepieciešams saskaņot plānotos darbus Liepājas Būvvaldē," skaidroja Puka.