SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" (LNA) iepirkumā atradis būvniekus divām no piecām mājām, kuru renovācija pērn netika pabeigta, jo LNA lauza līgumus ar SIA "Ekovalis Latvija", portālu irliepaja.lv informēja uzņēmuma valdes loceklis Artis Rimma.


"Atgriežoties pie tā, ka rudenī tika lauzti līgumi ar SIA "Ekovalis Latvija" par būvdarbiem piecās adresēs – Aldaru iela 8, Viršu iela 1, Dzintaru iela 97/99, Ventas iela 6 un Dārzu iela 3, varu informēt, ka, iesniedzot apdrošinātājiem dokumentus par visiem padarītājiem un atlikušajiem nepadarītajiem darbiem, un pārbaudot šos dokumentus gan apdrošinātājam, gan finanšu institūcijas "Altum" speciālistiem, esam saņēmuši atpakaļ uzņēmējam izmaksātos avansa maksājumus par visām mājām. Līdz ar to, ēku iedzīvotāji zaudētāji nav."


Pēc Rimmas teiktā, tie ir vairāki simti tūkstošu, kas tagad LNA ļauj izsludināt iepirkumus un meklēt uzņēmējus, kas iesāktos darbus varēs pabeigt.


"Apdrošināšana ir dārgs prieks, bet šajā gadījumā redzams, ka rezultāts no tās ir."


Gaidot atbildi no apdrošinātājiem, LNA paralēli sakārtojis atlikušo darbu tāmes un apjomus.


"Esam iesnieguši "Altum" visu piecu māju tāmes, taču jārēķinās ar to, ka viņiem jāizskata ne tikai mūsu iesniegtie dokumenti, bet arī renovāciju projekti no visas Latvijas. Līdz ar to šobrīd esam varējuši izsludināt iepirkumu tikai divām mājām – Aldaru 8 un Viršu 1. Iepirkumi ir noslēgušies. Aldaru 8 bija trīs pretendenti, Viršu 1 – četri."


Šobrīd, pēc Rimmas sacītā, notiek pretendentu piedāvātās cenas vērtēšana, un


drīzumā tiks izraudzīti uzvarētāji, ar kuriem līgumi varētu tikt slēgti aprīļa vidū.

Kas attiecas uz pārējām trim mājām, Rimma ir optimistiski noskaņots – dokumenti "Altum" ir iesniegti un tiek vērtēti, un atbildei vajadzētu būt "kuru katru dienu". Tiklīdz tā būs saņemta, LNA gatavs izsludināt būvdarbu iepirkumu. Rimma prognozē, ka "līdz maijam tiksim pie būvnieka un līdz rudenim darbus varēs pabeigt."


Ar Dzintaru ielas 97/99 mājas biedrību notiek sarunas par iespējamiem tiesu darbiem ar SIA "Ekovalis Latvija" par nesamaksāto soda naudu, kas paredzēta līgumā par nepadarītiem darbiem. Kā atzina Rimma, lai gan avansa maksājums ir atgūts, rūgtums par to, ka process ievelkas, ir palicis. Taču kopš pagājušā gada, kad Tieslietu ministrija panāca izmaiņas attiecībā uz valsts nodevām, ir nesamērīgi lielas izmaksas, lai celtu prasību tiesā. Tad nu mājas biedrībai ir jāizvērtē, vai ir vērts tērēt šādus līdzekļus no mājas uzkrājuma, zinot, ka pie potenciālā atbildētāja tiesu izpildītāji rindā stāv.


"Kā īpašnieki teiks, tā būs," saka Rimma.


Vaicāts, vai uz "Ekovalis Latvija" valdes priekšsēdētāja iesnieguma pamata sāktā KNAB pārbaude LNA ir noslēgusies, Rimma atzina, ka viņa rīcībā nav informācijas par pārbaudes rezultātu.