Lai gan nekādi likumi vai noteikumi nav mainīti, šogad patvaļīgi izveidojies auto stāvlaukums Jūras ielas un Kuģinieku ielas stūrī kļuvis likumīgs.

Pērn rakstījām, ka policija sākusi vērsties pret tiem autovadītājiem, kuri atstāj spēkratus neapbūvētajā laukumā Jūras ielā 32/34. Pašvaldības policijas preses pārstāvis Kaspars Vārpiņš toreiz portālam atzina, ka vidēji dienā tiek uzsāktas 2–4 administratīvās lietvedības saistībā ar auto novietošanu šajā zemesgabalā.

Kā novēroja portāls, zāliens Jūras ielā pretī biroju un tirdzniecības centram "Gallery" joprojām tiek izmantots par bezmaksas stāvlaukumu. Vai likumīgi? – uzdevām jautājumu pašvaldības policijai.

Kaspars Vārpiņš portālam atbildēja: „Par teritoriju Jūras ielā 32/34 sazinājāmies ar Liepājas pilsētas Būvvaldi. No Būvvaldes tika saņemts sekojošs skaidrojums, ka minētā teritorija ir zemesgabals, kas paredzēts jauktai apbūvei ar daudzveidīgām komerciāla rakstura funkcijām, un šajā zemesgabalā ir izveidojusies patvaļīga autostāvvieta.

Tā kā zemesgabala īpašnieks nav izteicis iebildumus par šādu situāciju, tad nekā nelikumīga šajā gadījumā nav.”

Tātad pērn auto novietošana Jūras ielā 32/34 bija nelikumīga, bet šogad – viss kārtībā!

Portāls jau rakstīja: kopš auto stāvlaukuma vietā Jūras ielā 25/29 uzcelts biroju un tirdzniecības centrs "Gallery", ielas pretējā pusē – Jūras ielā 32/34 – zālienā izveidojās nelegāla autostāvvieta.

Tas ir saprotami, jo pie centra "Gallery" ir jūtams autostāvvietu trūkums, bet "stāvlaukumu" nojauktās ēkas Dīķu 6 vietā izmantot drīkst vienīgi Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki.

Atgriežoties pie jautājuma par teritoriju Jūras ielā 32/34, portāls kārtējo reizi aicina pašvaldību neradīt precedentu tiesiskam nihilismam, mainot lēmumus, lai atļautu neuzbūvēt iepriekš paredzētās pazemes bezmaksas autostāvvietas Jūras ielā 25/29, pieļaujot stāvlaukuma ierīkošanu bez projekta Dīķa 6 un auto novietošanu jebkurā neapbūvētā teritorijā.