Kopš brīža, kad Juris Aizezers ar savu stikloto "Gallery" iekārtojās autostāvlaukumā, neuzceļot solītās pazemes stāvvietas, policijas un pašvaldības acu priekšā izveidojies nelegāls stāvlaukums.

Stāvvieta atrodas uz zemesgabala Jūras un Kuģinieku ielas stūrī. Ja pirms vairākiem gadiem, kad tagadējās "Gallery" vietā bija skaists bruģēts laukums, kur liepājniekiem un viesiem novietot savas automašīnas, tad tagad, neskatoties uz solījumiem, ka "Gallery" stāvlaukums būs publiski pieejams, iespēja tur novietot automašīnas cilvēkiem “no malas” ir liegta. Rezultātā diendienā savus spēkratus pilsētas centra zālienā nelikumīgi atstāj ap pussimts šoferu.

Izrādās, kārtību ieviest šeit nav pa spēkam ne policijai, ne pašvaldībai.

Būvvaldes vadītāja Agrita Kulvanovska portālam skaidroja, kas tajā vietā, kur pašreiz tiek novietotas automašīnas, neviens neesot ne lūdzis, ne arī atļāvis iekārtot stāvvietu – nedz maksas, nedz bezmaksas. Teritorija, kaut arī apaugusi ar zāli, skaitoties apbūves gabals, atbildība par kuru faktiski jāuzņemas zemes īpašniekam. Vislabāk būtu aplikt teritorijai apkārt žogu, taču, kā atzina Kulvanovska, tas ir dārgs prieks. Un, kamēr blakus "Gallery" nebūs kur atstāt automašīnas, un būs iebraukta taciņa uz šo laukumu, viss turpināsies, spriež ierēdne.

Bet no malas – pilsētas viesiem un tūristiem, kas apmetušies tuvējās viesnīcās vai brauc garām tūristu autobusos – tas izskatās apmēram tā, it kā te būtu nevis pilsētas centrs, bet lauki.

Neko neiebilst arī turpat blakus, Graudu ielā, esošā pašvaldības uzņēmuma "Liepājas autostāvvietas" vadītājs, deputāts Ivars Ķervis. Laikam tas, ka nelegālās stāvvietas dēļ nauda, ko pašvaldības uzņēmums varētu ienest pilsētas kasē, iet gar degunu, viņu uztrauc mazāk, nekā iespējamās pretenzijas pret Aizezera kunga privatizēto stāvlaukumu. Tāpēc – lai labāk paliek bezmaksas autostāvvieta zālienā...

Līdz brīdim, kad par šo problēmu sāka interesēties portāls, nekādu pretenziju nebija arī pašvaldības policijai, kuras darbinieki šajā rajonā redzami patrulējam gandrīz katru dienu.

Atbildot uz portāla jautājumiem, Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš skaidroja, ka uz saņemtās informācijas pamata par konkrēto laukumu ir uzsākta administratīvā lietvedība.

“Tās ietvaros Liepājas pilsētas Pašvaldības policija ir iesniegusi Liepājas pilsētas būvvaldē iesniegumu, lai noskaidrotu, vai minēto zemes gabalu var izmantot autotransportu novietošanai,” raskta Vārpiņš.

Uz jautājumu, vai automašīnas Liepājā drīkst stāvēt zālienā, bojājot to, Vārpiņš atbild, ka “pēc Liepājas pilsētas administratīvās atbildības noteikumiem automašīnas nedrīkst novietot apstādījumos” .

Citos gadījumos, atzīst Vārpiņš, “pašvaldības policija, ievērojot Liepājas pilsētas administratīvās atbildības noteikumus, par mehānisko transportlīdzekļu novietošanu apstādījumos izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz divdesmit latiem, bet juridiskajām personām līdz piecdesmit latiem”.