Otrdien, 28. jūnijā, būvniekam – SIA "Merks" – nodots Liedaga ielas 6 bērnudārza būvlaukums un tiek kārtota rakšanas darbu atļauja, lai kuru katru dienu tur varētu sākties darbi, portāls irliepaja.lv uzzināja Būvvaldē. 


Līgumu ar būvkompāniju "Merks" par jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecību Liedaga ielā 6 pašvaldība noslēgusi jau 23. maijā. Kā jūnija domes sēdē lēma deputāti, būvdarbu, būvuzraudzības un autoruzraudzības kopējās izmaksas šobrīd ir 3, 96 miljoni eiro, jāaizņemas 3 168 000 eiro – plānotās izmaksas pieaugušas par 650 tūkstošiem eiro. Kā portālam irliepaja.lv atzina deputāts Jānis Vilnītis, gaidot uz valdības dāvanām "zaudēts laiks un nauda".


Liedaga ielas bērnudārza vizualizācija. Autors: "Arhitektu birojs MG Arhitekti".


Par valdības lēmumu piešķirt valsts finansējumu visam kam jeb "visādiem tingeļtangeļiem", kā izteicās Uldis Sesks, sākot no rodeļu trases līdz purva laipai, tikai ne izglītības iestādei, – deputāti savu sašutumu jau pauda gan jūnija Finanšu komitejas, gan domes sēdē. Tomēr no lēmuma uzcelt bērnudārzu, kura būvprojekts jau bija izstrādāts, neatteicās, lai arī nauda būs jāaizņemas Valsts kasē, parāda atmaksu plānojot, sākot ar 2025. gadu.


Kā pastāstīja Vilnītis, arī Liedaga ielas bērnudārzs, kas varēs uzņemt 144 bērnus, vajadzību pēc vietām pirmsskolas iestādē pilnībā neatrisinās, tāpēc pašvaldība cer, ka gaidāmajā ES naudas dalīšanā valdība Liepāju "neizsvilps" un piešķirs līdzekļus bērnudārza "Kriksītis" un šobrīd pamestās skolas ēkas Ukstiņa ielā apvienošanai, kas ļautu iegūt vēl vismaz tikpat daudz bērnudārza vietu.


Liedaga ielas bērnudārza vizualizācija. Autors: "Arhitektu birojs MG Arhitekti".


Investīciju projekta "Pirmskolas izglītības iestādes ēkas būvniecība Liedaga ielā 6, Liepājā" īstenošana paredz jaunas divstāvu bērnudārza ēkas būvniecību, teritorijas labiekārtošanas un infrastruktūras izbūves darbus, autostāvvietu izbūves darbus, kā arī pieslēgumu izveidošanu pilsētas maģistrālajiem tīkliem.


Liedaga ielas bērnudārza vizualizācija. Autors: "Arhitektu birojs MG Arhitekti".


"Liepāja ir parādījusi sevi kā augošu un mūsdienīgu pilsētu ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas līmenī. Šī ir pilsēta, kur īpaša vērtība tiek pievērsta pilsētas iedzīvotājiem un to vajadzībām, tāpēc esam priecīgi piedalīties Liepājas bērnudārza projekta realizācijā. Šis būs viens no modernākajiem un energoefektīvākajiem bērnudārziem visā apkārtnē, kurā tiks radīta iedvesmojoša un funkcionāla vide bērniem. Jau drīzumā uzsāksim projekta būvniecības darbus, lai jau nākamajā gadā labiekārtotās un energoefektīvās telpās varētu iesoļot jaunākā liepājnieku paaudze," saka Andris Bišmeistars, SIA "Merks" valdes loceklis un celtniecības direktors.


Liedaga ielas bērnudārza vizualizācija. Autors: "Arhitektu birojs MG Arhitekti".


Ir plānots veikt izbūves darbu pamata ēkai 1 880 m2 platībā, kurā paredzēta vieta 144 bērniem jeb astoņām bērnu grupiņām, un tajā būs 20 darba vietas personālam. Ēkas funkcionālo kodolu veido rotaļu telpa-pasākumu zāle 1. stāva līmenī. Tā veidota kā atvērta telpa divu stāvu augstumā, funkcionāli un vizuāli apvienojot abos ēkas stāvos izvietotās funkcijas. Tikmēr slēgtajā un iežogotajā bērnudārza teritorijā paredzēts izvietot četras rotaļu nojumes un rotaļu zonu no trīs dažādu materiālu segumiem – gumijas, koka un smilšu, ko papildinās dažādi rotaļu elementi.


Dzīvojamās ēkas Liedaga ielā 8/14 vizualizācija. Autors: SIA "LVCT".


Kā noskaidroja portāls irliepaja.lv progress ir arī grausta Liedaga ielā 8/14 pārbūves procesā – projekts "Daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas jaunbūves pabeigšana Liedaga ielā 8/14, Liepājā" būvvaldē akceptēts 4. martā un jau 25.aprīlī investors – SIA "Libavas buras" – ir izpildījis būvdarbu uzsākšanas nosacījumus. Tas nozīmē, ka būvdarbu veicēja – SIA "LVCT" – var uzsākt būvdarbus, pagaidām gan vēl nav zināms, kad tieši tas notiks.