Ceturtdien, 20. jūlijā, Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā no jauna uzbūvēto pirmsskolas izglītības iestādes ēku, četras rotaļu nojumes un teritorijas labiekārtojumu Saulrietu ielā 7, portālu informēja Liepājas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.


Bērnudārza ēka būvēta divos stāvos 1880 kvadrātmetru platībā. Galvenā ieeja ēkā veidota ziemeļu pusē iepretim jaunizbūvētajai Saulrietu ielai. Ēkas kodolu veido rotaļu telpa pirmā stāva līmenī, kas veidota kā atvērta telpa divu stāvu augstumā un izmantojama arī kā pasākumu zāle. Tāpat ēkā izkārtotas nodarbību telpas, ģērbtuves, ēdamzāle, administrācijas un saimniecības telpas, kā arī sanitārais bloks. No pirmā stāva ēdamzāles izveidota izeja uz pagalmu kā koptelpas turpinājums ārtelpā. Ēkā nodrošinātas vides pieejamības prasības, izbūvēta pacēlāja platforma.


Ēkas divos stāvos izveidotas kopumā astoņas nodarbību telpas, katra ar vietu līdz 18 bērniem. Nodarbību telpas funkcija apvienota ar guļamtelpas funkciju. Telpas projektētas tā, lai tās attiecīgi ir pielāgojams visu vecumu bērniem atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 890 "Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu”.


Bērnudārza teritorija labiekārtota un sadalīta vairākās funkcionālajās zonās. Dažāda veida spēļu zonas ar rotaļu nojumēm izvietotas teritorijas austrumu un dienvidu pusē. Blakus ēkai Izbūvētas gan velonovietnes, gan autostāvvietas. Gar bērnudārzu ved jaunizbūvēts ielu un gājēju ceļa tīkls.


Jaunajā pirmsskolas izglītības iestādē "Liedags” paredzēta vieta astoņām grupiņām jeb 144 bērniem vecumā no 2 līdz 7 gadiem.


Uzziņa

Pasūtītājs: Liepājas valstspilsētas pašvaldība.
Būvprojekta izstrādātājs un būvdarbu veicējs: SIA "Merks”.