Otrdien, 6.septembrī, piedaloties Liepājas pašvaldības, Izglītības pārvaldes un būvkompānijas "Merks" pārstāvjiem, Liepājā, Liedaga ielā 6, tika ielikts pamatakmens jaunai pirmsskolas izglītības iestādei, kurā paredzēta vieta astoņām grupiņām jeb 144 bērniem, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Pamatakmens kapsulā kopā ar vēstījumu nākamajām paaudzēm pašvaldības pārstāvji ievietoja piespraudi ar Liepājas pilsētas ģerboni, šīs dienas vietējo laikrakstu un naudas monētu, bet būvuzņēmēji ielika grāmatzīmi ar ievītām latviešu veiksmes zīmēm un gudrības simboliem.

"Daudzām liepājnieku ģimenēm šis ir īpaši gaidīts brīdis, jo tiek likts pamatakmens vēl vienam pašvaldības bērnudārzam ar 144 vietām. Tas ir milzīgs solis, lai palīdzētu tām ģimenēm, kuras gaida rindā uz vietu pašvaldības bērnudārzā. Esmu pārliecināts, ka šis bērnudārzs iezīmēs jaunu attīstības posmu, kādus mēs vispār vēlamies redzēt turpmāk bērnudārzus Liepājā. Liedaga ielas bērnudārzs tiek būvēts nevis pielāgojot kaut ko jau esošus vai pārveidojot kaut ko, kas saglabājies no aizgājušajiem laikiem, bet tiek būvēta pilnīgi jauna, ērta, pārdomāta, šodienīga un skaista izglītības iestāde. Šis bērnudārzs ir apliecinājums arī liepājnieku neatlaidībai, jo top pilnībā par pašvaldības pašas spēkiem, par spīti tam, ka zināmā brīdī valsts un ministrijas pagrieza muguru šim projektam," pamatakmens likšanas brīdī sacīja Gunārs Ansiņš, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Jaunā bērnudārza ēka tiks būvēta divos stāvos 1880 kvadrātmetru platībā. Ēkas kodolu veidos rotaļu telpa pirmā stāva līmenī, kas būs veidota kā atvērta telpa divu stāvu augstumā un būs izmantojama arī kā pasākumu zāle. Bērnudārza teritorija tiks labiekārtota, veidojot vairākas dažāda veida spēļu zonas, paredzēta arī velonovietne un autostāvvietas.

"Šodien mēs ieliekam pamatus nākotnei. Bērnudārzs ir pirmā zinību vieta, kurā bērni sāk apgūt visas nepieciešamās prasmes un iemaņas turpmākajai dzīvei. Esam gandarīti būt par daļu no šī projekta, kur kopā veidojam progresīvu vidi un vietu, kas sniegs plašas iespējas bērnu attīstībai un radošā gara stiprināšanai," pasākumā sacīja Andris Bišmeistars, SIA "Merks" valdes loceklis un celtniecības direktors.  

Kā norāda būvdarbu veicējs, bērnudārza būvniecības darbi norit pēc iepriekš plānotā grafika. Jau pavisam drīz apkārtnes iedzīvotāji varēs sekot līdzi projekta redzamākajai daļai – karkasa izbūves darbiem. Projektu "Pirmsskolas izglītības iestādes ēkas būvniecība Liedaga ielā 6, Liepājā" plānots pabeigt 2023.gada vasarā.

Lai nodrošinātu ērtu piekļuvi jaunajam bērnudārzam, tiek būvēts Dzintaru ielas pagarinājums, kā arī iela bērnudārza zemesgabala rietumu pusē, kas savienos Liedaga un Dzintaru ielu. Savukārt ēkas austrumu pusē tiks būvēts gājēju-velosipēdistu ceļš.


Pasūtītājs: Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija
Būvprojekta izstrādātājs un būvdarbu veicējs: SIA "Merks"