Deputāti Pilsētas attīstības komitejas sēdē atbalstīja būvvaldes sagatavoto lēmumprojektu par Saulrieta ielas nosaukuma piešķiršanu jaunbūvējamam ielas posmam Dienvidrietumu rajonā.


Kā deputātus informēja būvvaldes vadītājs Arvīds Vitāls, tad no trim fināla balsošanai izvirzītajiem ielas nosaukumu variantiem lielākais atbalsts bijis Saulrietu ielai. Savukārt konsultējoties Valsts valodas centra speciālistiem, būvvalde pieņēmusi lēmumu saukt jauno ielu par Saulrieta ielu, jo tāds bijis valodnieku ieteikums.


Saskaņā ar Pilsētas attīstības komitejas lēmumu būvvaldei uzdots divu mēnešu laikā no domes lēmuma spēkā stāšanās dienas (domes sēde paredzēta 23.martā) veikt nepieciešamās darbības Saulrieta ielai piegulošo nekustamo īpašumu adrešu maiņai.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja būvvaldes vadītājs Arvīds Vitāls, tad adresi plānots mainīt īpašumam Klaipēdas ielā 64 (aiz veikala "XL Sala") un īpašumiem Liedaga ielā 4 (arī aiz veikala "XL Sala"), kā arī Liedaga ielā 6 (jaunceļamais bērnudārzs).


400 metrus garā iela, kurai bija nepieciešams piešķirt nosaukumu, sāksies no Klaipēdas ielas krustojuma pie tirdzniecības centra "XL Sala", un virzienā uz jūru vedīs gar diviem bērnudārziem un noslēgsies pie daudzdzīvokļu dzīvojamajiem namiem.


Portāls jau rakstīja, ka pašvaldība no pērnā gada 14. novembra līdz 12. decembrim organizēja sabiedrisko apspriešanu, aicinot iedzīvotājus ieteikt savus priekšlikumus jaunizbūvējamās ielas Dienvidrietumu rajonā nosaukumam.


Kopumā tika saņemti 300 iedzīvotāju viedokļi ar 120 dažādiem ielu nosaukuma variantiem.


Atlasot trīs – Saulrietu iela, Kāpu iela, Viļņu iela –, kurus bija rosinājis lielākais iedzīvotāju skaits, pašvaldība no 1. līdz 14.februārim rīkoja sabiedrības balsojumu, aicinot izteikt viedokli, kurš no trim variantiem būtu visatbilstošākais.


140 no kopumā izteiktajiem 217 viedokļiem atbalstījuši Saulrietu ielas nosaukumu.