Pirmsskolas izglītības iestādes "Liedags"(Liedaga iela 6 būvniecības process tuvojas finišam, portālu irliepaja.lv informēja Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Plānots, ka būvobjekts vasaras vidū tiks nodots ekspluatācijā.

Kā jau esam informējuši, jaunajā bērnudārzā paredzēta vieta astoņām grupiņām jeb 144 bērniem. Ēka uzbūvēta divos stāvos 1880 kvadrātmetru platībā. Ēkas kodolu veido rotaļu telpa pirmā stāva līmenī, kas veidota kā atvērta telpa divu stāvu augstumā un būs izmantojama arī kā pasākumu zāle. Labiekārtota arī bērnudārza teritorija, veidojot vairākas dažāda veida spēļu zonas. Izveidota arī velonovietne un autostāvvietas.


Pamatakmeni jaunajam bērnudārzam ielika pērn 6.septembrī.

Savukārt pilsētas Izglītības pārvaldē portāls uzzināja, ka iestādes personāla atlase tiek plānota jūlijā pēc pašvaldībā saskaņotā grafika.


Topošais bērnudārzs. Foto: irliepaja.lv.


"Taču paralēli tam ir jāsaņem Veselības inspekcijas atzinums, VUGD atzinums un atzinums par būves nodošanu ekspluatācijā. Saņemot šos dokumentus, tiek gatavots domes lēmums par iestādes dibināšanu, kas jāsaskaņo ar Izglītības un zinātnes ministriju.


Domes lēmums par iestādes dibināšanu stājas spēkā tikai tad, kad tiek saņemts oficiāls Izglītības un zinātnes ministrijas saskaņojums. Tad tiek sūtīts iesniegums Izglītības un kvalitātes valsts dienestam par izglītības iestādes reģistrēšanu,Tikai pēc tam, kad iestāde ir reģistrēta, oficiāli var izsludināt konkursu uz iestādes vadītāja amatu un oficiāli pieņemt darbā personālu," norādīja Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.


Iepriekš domes koalīcija lēsa, ka jaunais bērnudārzs darbu varētu uzsākt šā gada septembrī.