No iecerēm par Liedaga ielas labās puses (skatoties uz jūru) apbūvi, par kurām portāls irliepaja.lv rakstīja vēl 2021.gadā, šobrīd īstenojusies tikai viena – pašvaldība šovasar izpildīja solījumu uzbūvēt pirmsskolas izglītibas iestādi.


Abās pusēs jaunuzceltajam bērnudarzam "Liedags" (tā adrese gan ir Saulrieta iela 7) pagaidām vēl ir tukši laukumi, lai gan būvvaldē akceptēti būvprojekti, viens minimālajā sastāvā, otrs pilnā sastāvā  un izpildīti būvdarbu uzsākšanas nosacījumi gan daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas būvniecībai Liedaga ielā 2 (Klaipēdas iela 62), gan apartamentu ēkai Liedaga ielā 8/14.


Ar abu ieceru realizēšanu saistītā projektēšanas un būvuzņemuma "LVCT" īpašnieks Juris Burņevskis portālam irliepaja.lv atzina, ka pagaidām nevarot pastāstīt, kad varētu sākties būvdarbi. "Gaidām," sacīja uzņēmējs, pieļaujot, ka investori šobrīd ietur pauzi banku un Eiropas noteiktā augstā Euribor indeksa dēļ.


Pagājušā gada nogalē "LVCT" nojauca graustu, kura vietā plānots lietuviešu investoru izveidotā uzņēmuma "Libavas buras" ekskluzīvais nams Liedaga ielā 8/14, bet pagaidām tas ir arī viss.


Liedaga ielā 8/14 iecerētā nama vizualizācija.


Sazinoties ar projekta attīstītāju pārstāvi Viktoru Česnausku, portāls noskaidroja, ka


pēc deviņus mēnešus ilgušajām neauglīgajām sarunām ar bankām uzņēmēji atteikušies no bankas kredīta un finansējumu atraduši citur.

Pēc Česnauska sacītā, jau tuvākajā laikā varētu tikt parakstīts līgums, un, iespējams, vēl šogad varēs izbūvēt ēkas pamatus.


Saskaņā ar būvvaldes informāciju būvdarbi Liedaga ielā 8/14 veicami līdz 2030.gada 12.aprīlim. "Libavas buras" būvdarbus cerēja uzsākt jau pērn un pabeigt mazāk nekā 18 mēnešu laikā.


Vairāk par iecerēto būvi Liedaga ielā 8/14 ŠEIT.


Savukārt Klaipēdas ielā 62 iecerētās dzīvojamās mājas būvprojekta pasūtītāja ir tirdzniecības centra "XL Sala" īpašniece, ar AS "LPB" saistītā SIA "4 Estate'", ar kuras pārstāvi Aloizu Norku sazināties portālam neizdevās, jo viņš šobrīd atrodas ārpus Latvijas.


Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Klaipēdas 62 (SIA "LVCT" sadarbībā ar SIA "Kokile" arhitekti Lauru Kozlovsku un Pāvilu Rubezi), kolāžas un vizualizācijas: Pāvils Rubezis.


Kolāža. Skats no Klaipēdas ielas puses.
Kolāža. Skats no tirdzniecības centra "XL Sala" dienvidu puses.
Skats no augšas.
Skats uz pagalmu.